Wilfredo Leon przeszedł kolejne badania

Siatkówka
Wilfredo Leon przeszedł kolejne badania
fot. Cyfrasport
Wilfredo Leon.

Siatkarze Sir Safety Susa Perugia pokonali Cucine Lube Civitanova 3:2 w finale Supercoppa italiana 2022. W tie-breaku Wilfredo Leon zaliczył groźnie wyglądający upadek. Reprezentant Polski przeszedł w piątek kolejne badania.

Sztab medyczny Perugii poinformował, że Leon jest w dobrej kondycji fizycznej. W ostatnich dniach nie wykazał żadnych objawów pourazowych. W piątek wieczorem został poddany dalszemu skanowaniu kontrolnemu 72 godziny po urazie. Dało ono pozytywny wynik i potwierdziło brak objawów i dobrą fazę regeneracji zawodnika. Reprezentant Polski będzie kontynuował planowaną regenerację ze sztabem szkoleniowym i medycznym.

 

Zobacz także: Kamil Semeniuk wypowiedział się na temat stanu zdrowia Wilfredo Leona

 

Drużyna Sir Safety Susa Perugia zaliczyła udany początek sezonu. Nie tylko zdobyła Superpuchar Włoch podczas turnieju w Cagliari, ale również wywalczyła komplet punktów w dotychczasowych meczach Serie A1. Wygrała kolejno z Vero Volley Monza (3:0), Emma Villas Aubay Siena (3:1), WithU Werona (3:0) i Pallavolo Padwa (3:1) i Cucine Lube Civitanova (3:1).

 

 

W szóstej kolejce drużyna trenera Andrei Anastasiego zagra w niedzielę we własnej hali z Power Volley Milano. Leon najprawdopodobniej w tym meczu nie wystąpi, będzie odpoczywał po feralnym upadku.

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA SERIE A1 SIATKARZY

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie