MotoGP: Włoch mistrzem świata

Moto
MotoGP: Włoch mistrzem świata
fot. PAP
Włoch Francesco Bagnaia (Ducati) zdobył tytuł motocyklowego mistrza świata w klasie MotoGP.

Włoch Francesco Bagnaia (Ducati) zdobył tytuł motocyklowego mistrza świata w klasie MotoGP. W ostatniej rundzie mistrzostw świata Grand Prix Walencji zajął 9. miejsce, co wystarczyło do zdobycia tytułu. W klasie Moto2 w sezonie zwyciężył Hiszpan Augusto Fernandez, a w Moto3 jego rodak Izan Guevara.

Przed wyścigiem w Walencji Bagnaia miał 23 pkt przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem, obrońcą tytułu Francuzem Fabio Quartararo (Yamaha). Włochowi, aby zdobyć tytuł wystarczyło zajęcie nawet 14. lokaty w przypadku zwycięstwa Francuza.

 

Jak się okazało, Quartararo wywalczył tylko czwartą lokatę, Bagnaia był dziewiąty i tym samym zapewnił sobie pierwszy w karierze tytuł.

 

Bagnaia wyrównał osiągnięcie Australijczyka Caseya Stonera i sięgnął, po 15 latach oczekiwania, po drugi dla Ducati tytuł mistrzowski w MotoGP. Został także pierwszym Włochem, który zdobył tytuł od czasu triumfu swojego mentora Valentino Rossiego w 2009 roku.

 

 

W MotoGP wyścig o Grand Prix Walencji wygrał Hiszpan Alex Rins, zapewniając ekipie Suzuki sukces na pożegnanie z mistrzostwami świata, gdyż japoński koncern zdecydował się zakończyć starty w cyklu.

 

Pochodzący z Turynu 25-letni Bagnaia odniósł największy sukces w karierze. Mistrzem świata został w czwartym sezonie startów w królewskiej klasie. W 2018 roku Włoch był najlepszy w Moto2.

 

W Moto2 ostatni wyścig sezonu wygrał Hiszpan Pedro Acosta, a w Moto3 jego rodak Guevara.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie