Puchar Świata w Wiśle: Austriaczka wygrała w niedzielę. Polki poza "30"

Zimowe
Puchar Świata w Wiśle: Austriaczka wygrała w niedzielę. Polki poza "30"
fot. PAP
Kinga Rajda

Austriaczka Eva Pinkelnig wygrała w niedzielę w Wiśle drugi w sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pinkelnig, która była trzecia w sobotę, w niedzielnym konkursie prowadziła po pierwszej serii. Nicole Konderla zajęła 32. miejsce, a Kinga Rajda - 36.

Pinkelnig uzyskała 129 i 128,5 m. Drugie miejsce zajęła Niemka Katharina Althaus - 123 i 131 m, a trzecie Szwedka Frida Westman - 127 i 127,5 m. Althaus w drugiej serii rezultatem 131 m ustanowiła rekord skoczni im. Adama Małysza.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie Skocznie - 06.11. Transmisja TV i stream online

 

Obie Polki nie awansowały, podobnie jak dzień wcześniej, do drugiej serii. Konderla osiągnęła 107 m i została sklasyfikowana na 32. pozycji, a Rajda 99 m - 36. lokata.

 

Triumfująca w Pucharze Świata w poprzednim sezonie Austriaczka Marita Kramer dwa razy osiągnęła po 124 m i ukończyła konkurs na 6. pozycji.

 

Po dwóch konkursach w klasyfikacji geberalnej prowadzi Pinkelnig. Kolejne zawody odbędą się 3 i 4 grudnia w norweskim Lillehammer.

Z powodu wczesnego terminu inauguracji rywalizacja toczyła się w tzw. hybrydowych warunkach. Tory najazdowe były lodowe, ale zeskok pokryty był igelitem zamiast śniegu.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie