Serie A: Derby Włoch dla Juventusu

Juventus pokonał Inter w Derbach Włoch

Juventus pokonał Inter Mediolan w Derbach Włoch 2:0. Gole w tym spotkaniu strzelili Adrien Rabiot i Nicolo Fagioli. Dzięki temu zwycięstwu turyński klub przeskoczył "Nerrazzurrich" w tabeli Serie A.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Turynie nie obejrzeli ani jednej bramki w pierwszej połowie meczu. Do przerwy lepiej na boisku prezentowała się ekipa z Mediolanu. Inter częściej przebywał przy piłce, a także był w stanie stworzyć więcej groźnych akcji. Mimo to Wojciech Szczęsny i defensorzy "Starej Damy" nie pozwolili rywalom wyjść na prowadzenie. Przez to po ostatnim gwizdku pierwszej połowy, na tablicy wyników nadal widniały dwa zera.

Wynik spotkania w 52. minucie otworzył Adrien Rabiot. Filip Kostić wygrał pojedynek sprinterski z obrońcą Interu na lewym skrzydle. Następnie były piłkarz Eintrachtu Frankfurt dośrodkował w pole karne. Do piłki dopadł Rabiot, który celnym strzałem posłał ją do siatki bramki gości.

Po chwili kibice "Starej Damy" znajdujący się na Allianz Stadium ponownie mieli powód do zadowolenia. Kostić dośrodkował z rzutu rożnego, a jego podanie wykorzystał Danilo. Kapitan Juventusu powiększył przewagę swojego zespołu. Tak się przynajmniej wydawało, bo po weryfikacji z systemem VAR sędzia anulował gola. Okazało się, że Danilo dotknął piłkę ręką.

Jeszcze przed końcem spotkania gospodarze byli w stanie zdobyć drugą bramkę w tym starciu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Nicolo Fagioli. Po strzale młodego Włocha futbolówka odbiła się od Robina Gosensa, po czym znalazła drogę do bramki Andre Onany. Przy tym trafieniu również asystował Kostić.

Juventus wygrał Derby Włoch 2:0. Podczas tego spotkania na boisku przebywali dwaj Polacy. Wojciech Szczęsny rozegrał 90 minut. Natomiast Arkadiusz Milik został zmieniony w 73. minucie. Jego miejsce na murawie zajął Federico Chiesa. Podopieczni Massimiliano Allegriego dzięki temu zwycięstwu wskoczyli na piąte miejsce w tabeli Serie A. Natomiast Inter obecnie plasuje się na siódmej pozycji na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Włoszech.

Juventus FC - Inter Mediolan 2:0 (0:0)

Bramki: Adrien Rabiot 52, Nicolo Fagioli 85