Szóste zwycięstwo siatkarzy Perugii! Leon odpoczywał, Semeniuk zagrał

Kamil Semeniuk.

W spotkaniu 6. kolejki Serie A1 siatkarze Sir Safety Susa Perugia pokonali Allianz Milano 3:0. To szóste ligowe zwycięstwo podopiecznych trenera Andrei Anastasiego. Perugia z kompletem punktów umocniła się na czele tabeli.

Wilfredo Leon odpoczywał po fatalnym upadku w meczu o Superpuchar Włoch z Cucine Lube Civitanova (3:2). W wyjściowym składzie Perugii zagrał więc duet przyjmujących Kamil Semeniuk – Oleg Płotnicki.

Semeniuk wywalczył dla zwycięskiej drużyny 11 punktów (9/26 = 35% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe). Polski przyjmujący miał w tym spotkaniu lepsze i gorsze momenty. Do tych pierwszych na pewno trzeba zaliczyć trzy ważne akcje skończone w końcówce premierowej partii.

To był najbardziej wyrównany set meczu, zakończył się rywalizacją na przewagi (26:24). W kolejnych siatkarze Perugii wygrali już wyraźniej; byli skuteczniejsi w ataku i lepiej prezentowali się w polu zagrywki. Najwięcej punktów w meczu zdobył Kamil Rychlicki – 17.

Siatkarze Sir Safety Susa Perugia we wcześniejszych meczach ligowych pokonali: Vero Volley Monza (3:0), Emma Villas Aubay Siena (3:1), WithU Werona (3:0), Pallavolo Padwa (3:1) oraz Cucine Lube Civitanova (3:1). Są zdecydowanym liderem tabeli – 18 punktów/ mecze 6–0/ sety 18–3.

Sir Safety Susa Perugia – Allianz Milano 3:0 (26:24, 25:22, 25:18)