Billie Jean King Cup: Zwycięstwa Australii i Kazachstanu. Kiedy grają Polki?

Yulia Putintseva (Kazachstan).

Pierwszego dnia turnieju finałowego Billie Jean King Cup rozgrywanego w Glasgow zwycięstwa odniosły reprezentacje Australii i Kazachstanu. Australijki pokonały Słowację 2:1, a Kazaszki w takim samym stosunku Wielką Brytanię. W środę rywalizację rozpoczną Polki, a ich rywalkami w pierwszym meczu będą reprezentantki USA.

Australijskie tenisistki Storm Sanders i Ajla Tomljanovic nie straciły nawet seta w starciach odpowiednio z Viktorią Kuzmovą i Anną Karoliną Schmiedlovą. W deblu lepsze okazały się jednak Słowaczki - Kuzmova w parze z Terezą Mihalikovą wygrały w trzech odsłonach z Sanders i Ellen Perez.

W grupie B rywalizują także Belgijki, które w środę zmierzą się z tenisistkami ze Słowacji.

Kazaszki także nie przegrały we wtorek w singlu, jednak Julia Putincewa potrzebowała trzech partii, by pokonać Katie Boulter. Jelena Rybakina bez straty seta wygrała natomiast z Harriet Dart. W deblu Brytyjki Alicia Barnett i Olivia Nicholls wygrały w dwóch odsłonach z Rybakiną i Anną Daniliną.

W kolejnym meczu ekipa z Kazachstanu zmierzy się z trzecim zespołem grupy C, Hiszpanią. W środę rywalizację rozpoczną Polki. Ich rywalkami będą Amerykanki.