Serie A: Gol Piotra Zielińskiego w meczu Napoli - Empoli (WIDEO)

Gol Piotra Zielińskiego w meczu Napoli - Empoli (WIDEO)

Piotr Zieliński ustalił wynik wtorkowego meczu SSC Napoli z Empoli. Gospodarze wygrali 2:0 po golach Hirvinga Lozano i Polaka.

Napoli miało sporą przewagę, jednak do przerwy nie zdołało otworzyć wyniku. Liderzy Serie A dopięli swego w drugiej połowie - najpierw rzut karny na gola zamienił Lozano, a następnie dogranie reprezentanta Meksyku skutecznym strzałem sfinalizował Zieliński.

Polak zdobył tym samym bramkę przeciwko swojej byłej drużynie, w której na wypożyczeniu z Udinese występował przed transferem do Napoli.

Podopieczni Luciano Spallettiego powiększyli tym samym przewagę nad kolejnymi drużynami w tabeli. Napoli w tym sezonie jeszcze nie przegrało, a tylko dwukrotnie traciło punkty po remisach z Fiorentiną (0:0) i Lecce (1:1).

SSC Napoli - Empoli 2:0 (0:0)
Bramki: Lozano 69 (rzut karny), Zieliński 88

Czerwona kartka: Luperto 74 (za dwie żółte)