Kłopoty Roberta Lewandowskiego! Grozi mu zawieszenie

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie będzie miło wspominał ostatniego meczu ligowego w Primiera Division. Jego FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Osasuną 2:1, ale kapitan reprezentacji Polski już w pierwszej połowie zobaczył dwie żółte kartki i wyleciał z boiska. Okazuje się, że to nie koniec konsekwencji, jakie mogą go spotkać.

Polak nie ma ostatnio dobrej passy. W meczu z Almerią nie wykorzystał rzutu karnego, a w następnej kolejce ujrzał dwie żółte kartki za faule, dodatkowo w odstępie dwudziestu minut, i musiał opuścić plac gry. Na jego szczęście "Duma Katalonii" w obu przypadkach zainkasowała trzy punkty i umocniła się na pozycji lidera La Liga.

Dla Lewandowskiego był to ostatni mecz w Barcelonie przed rozpoczynającymi się 20 listopada mistrzostwami świata w Katarze. W tym roku kalendarzowym "Blaugrana" ma zaplanowane jeszcze jedno starcie - 31 grudnia derby z Espanyolem. Kolejne dwa odbędą się 8 stycznia z Atletico Madryt oraz cztery dni później z Betisem.

Niewykluczone, że w żadnych z tych spotkań nie ujrzymy Lewandowskiego, któremu grozi zawieszenie na trzy mecze za niesportowe gesty względem arbitrów po ujrzeniu czerwonej kartki. Polakowi ewidentnie nie spodobała się taka decyzja i schodząc z boiska wykonał gest niezadowolenia, co może zostać odebrane jako obraźliwy w stronę sędziego.

Informację o możliwym zawieszeniu kapitana naszej kadry podają hiszpańskie media. Gazeta "AS" jako argument podaje "lekceważącą i pogardliwą postawę". Sprawą ma zająć się komisja dyscyplinarna ligi.

Lewandowski zagrał w 14 meczach La Liga, w których strzelił 13 goli i jest liderem klasyfikacji strzelców.