Sadio Mane kontuzjowany. Czy pojedzie na mundial?

Sadio Mane podczas meczu z Werderem

Bayern Monachium rozgromił przed własną publicznością Werder Brema 6:1 w 14. kolejce piłkarskiej Bundesligi, ale stracił Senegalczyka Sadio Mane, który opuścił boisko już w 21. minucie, prawdopodobnie z kontuzją kolana.

Mane doznał urazu wskutek starcia z jednym z rywali po kwadransie gry. Próbował jeszcze kontynuować grę, ale po kilku minutach poprosił o zmianę.

To fatalna wiadomość dla kibiców Senegalu przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Katarze. Mane, który w Bayernie zastąpił Roberta Lewandowskiego, był wcześniej gwiazdą Liverpoolu, a z reprezentacją zdobył w lutym Puchar Narodów Afryki.

W środę selekcjoner Aliou Cisse ma ogłosić skład "Lwów Tarangi" na mundial, który jego podopieczni rozpoczną 21 listopada meczem z Holandią.

W Monachium hat-trickiem popisał się Serge Gnabry, a po jednym trafieniu dołożyli Jamal Musiala, Leon Goretzka i Mathys Tel. Honorowego gola dla Werderu strzelił Anthony Jung. Do bramki Bayernu powrócił po miesięcznej przerwie Manuel Neuer.