Liga Mistrzów: Udany debiut Aluron CMC Warty Zawiercie w elitarnych rozgrywkach

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie udanie zadebiutowali w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Podopieczni Michała Winiarskiego przegrali pierwszego seta, ale byli lepsi w trzech kolejnych i ostatecznie wygrali 3:1 (23:25, 26:24, 25:21, 25:15) z tureckim Halkbankiem Ankara.

Pierwsza partia padła łupem siatkarzy z Ankary. Przez długi czas set był dość wyrównany, lecz końcówka należała już do gości, którzy wygrali 25:23. Druga odsłona rywalizacji również była bardzo wyrównana. Przez pewien czas obie drużyny szły "punkt za punkt". To doprowadziło do gry na przewagi, którą jednak bardzo szybko na swoją korzyść rozegrali zawiercianie. Set zakończył się wynikiem 26:24 dla Aluron CMC Warty.

Wydawało się trzecia partia będzie już łatwiejsza dla "Jurajskich Rycerzy". W pewnym momencie prowadzili już 12:7, ale siatkarze Halkbanku odrobili straty. W końcu ekipa z Turcji wyszła na prowadzenie przy stanie 19:20. Kiedy jednak Aluron CMC Warta przegrywała 20:21, drużyna z Zawiercia zanotowała imponującą serię pięciu punktów z rzędu. Dzięki temu polski zespół wygrał 25:21 i wyszedł na prowadzenie w meczu.

Trzeci set był już dla gospodarzy formalnością. Zawiercianie utrzymywali bezpieczną przewagę od początku seta. Ostatecznie wygrali do 15 i całe spotkanie 3:1.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Halkbank Ankara 3:1 (23:25, 26:24, 25:21, 25:15).

Aluron CMC: Miguel Tavares, Bartosz Kwolek, Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Michał Szalacha, Uros Kovacevic – Santiago Danani (libero) oraz Dawid Dulski, Michał Kozłowski, Patryk Łaba.

Halkbank: Micah Ma’a, Mert Matic, Yigit Gulmezoglu, Nimir Abdel-Aziz, Dogukan Ulu, Nicolas Bruno – Volkan Done (libero) oraz Deniz Ivgen, Mustafa Koc, Yunus Emre Tayaz, Aslan Eksi, Serhat Coskun.