Łukasz Kaczmarek odniósł kontuzję w meczu Ligi Mistrzów

Łukasz Kaczmarek

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:1 ČEZ Karlovarsko w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. Zwycięstwo kontuzją przypłacił jednak Łukasz Kaczmarek.

Mistrzowie Czech postawili obrońcom tytułu trudne warunki. W dwóch setach gra toczyła się na przewagi (24:26 i 26:24), a w dwóch pozostałych ZAKSA wygrała do 22 i 21.

Walka była więc zacięta, a zwłaszcza w osatniej partii nikt nie zamierzał się oszczędzać. Przy stanie 22:22 kontuzji nabawił się Łukasz Kaczmarek. Atakujący drużyna z Kędzierzyna-Koźla poczuł ból w nodze i natychmiast poprosił sztab szkoleniowy o zmianę.

Koledzy poradzili sobie bez Kaczmarka i ostatecznie wygrali ostatniego seta 26:24. Na razie nie wiadomo, czy uraz reprezentanta Polski jest poważny. Siatkarz przejdzie badania, po których klub poinformuje o diagnozie.