MŚ 2022: Mateusz Klich zareagował na brak powołania. Udostępnił wymowny utwór

Piłka nożna

Mateusz Klich nie znalazł się na wąskiej liście piłkarzy powołanych na mundial w Katarze. Dla wielu ekspertów brak nominacji dla pomocnika Leeds United jest sporym zaskoczeniem. Niedługo po ogłoszeniu powołań 32-latek udostępnił w swojej relacji na Instagramie utwór Sokoła i Marysi Starosty pt. "Sztruks".

"Trudno dziś się we wszystkim zorientować, może powinienem ci podziękować, bo pokazałeś mi prawdziwy obraz. Zawiodłeś, co tu świrować, cóż nigdy nie wiesz gdzie czai się sztruks" - tak brzmią wersy kończące pierwszą zwrotkę. 

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Najwięksi nieobecni w reprezentacji Polski

 

"Tyle razy mówiłeś o prawdzie. A ani razu nie powiedziałeś prawdy. Tyle razy brzmiałeś poważnie. Nigdy jednak nie byłeś poważny" - to fragment drugiej zwrotki. Link do całego utworu TUTAJ. 

 

 

Przypomnijmy, że Klich znalazł się na szerokiej liście zawodników branych pod uwagę przy powołaniach na zbliżające się mistrzostwa świata. Kiedy jednak Czesław Michniewicz skrócił listę do 26 nazwisk, zabrakło na niej 41-krotnego reprezentanta Polski. Selekcjoner postawił na innych środkowych pomocników: Krystiana Bielika, Grzegorza Krychowiaka, Piotra Zielińskiego, Damiana Szymańskiego, Sebastiana Szymańskiego i Szymona Żurkowskiego. Największe dyskusje wywołuje kwestia powołania tego ostatniego. W tym sezonie we wszystkich rozgrywkach w barwach Fiorentiny Żurkowski rozegrał zaledwie 77 minut. 

 

Natomiast Klich w bieżących rozgrywkach w Leeds United jest głównie zmiennikiem. W ostatnich dwóch kolejkach Premier League "Pawie" zmierzyły się z Bournemouth i Liverpoolem. Oba spotkania 32-latek obejrzał z ławki rezerwowych. 

 

Niebawem wybrańcy trenera Michniewicza wyruszą do Kataru. Pierwszy mecz rozegrają 22 listopada z Meksykiem. Cztery dni później zmierzą się z Arabią Saudyjską, a fazę grupową zakończą 30 listopada starciem z Argentyną.  

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie