Kapitalne trafienie w Fortuna 1 Lidze! Młodzieżowiec przebiegł ponad pół boiska (WIDEO)

Szymon Stróżyński

Szymon Stróżyński z Chojniczanki Chojnice strzelił jednego z najefektowniejszych goli w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Młodzieżowiec przebiegł ponad pół boiska i umieścił piłkę w siatce GKS-u Tychy. Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa.

Chojniczanka Chojnice ma za sobą fatalną serię pięciu kolejnych porażek. Po raz ostatni zespół sięgnął po komplet punktów 30 września, ogrywając 1:0 Wisłę Kraków.

W Tychach drużyna z województwa pomorskiego szukała przełamania. Długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy, ale w 77. minucie impas przełamał Szymon Stróżyński. Młodzieżowiec przejął piłkę na własnej połowie, po czym brawurowo ruszył z nią skrzydłem w stronę bramki. Przedryblował obrońców, a na koniec pokonał bramkarza, dając swojemu zespołowi prowadzenie.

Tak potrzebne zwycięstwo piłkarze Chojniczanki wypuścili jednak z rąk w samej końcówce. W drugiej minucie doliczonego czasu wyrównał Wiktor Żytek, a goście musieli zadowolić się remisem. Drużyna z Chojnic pozostanie tym samym w strefie spadkowej.

W Tychach drużynę przyjezdnych poprowadził Piotr Kieruzel. Dotychczasowy trener rezerw zastąpił zwolnionego przed kilkoma dniami Tomasza Kafarskiego.