Michał Karbownik z pierwszym golem w seniorskiej karierze

Michał Karbownik

Michał Karbownik zdobył bramkę dla Fortuny Duesseldorf w przegranym 1:2 meczu u siebie z FC Kaiserslautern w 17. kolejce 2. ligi niemieckiej. To jego pierwszy gol w sezonie. W ekipie gospodarzy wystąpił też inny z reprezentantów Polski - Dawid Kownacki.

21-letni Karbownik - wypożyczony z angielskiego Brighton and Hove Albion - trafił do siatki gości w 14. minucie. W drugiej połowie Fortuna straciła jednak dwie bramki, w tym decydującą w doliczonym czasie gry.

Karbownik i Kownacki rozegrali całe spotkanie. Obaj piłkarze byli w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na mundial, ale ostatecznie nie znaleźli się na 26-osobowej liście, ogłoszonej w czwartek przez trenera Czesława Michniewicza.

Fortuna, dla której była to druga z rzędu porażka, z dorobkiem 26 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli 2. Bundesligi.