NBA: Wygrana Trail Blazers mimo absencji gwiazdy

Koszykarze Portland Trail Blazers ze zwycięstwem

W czwartek w lidze NBA koszykarze Portland Trail Blazers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 106:95. Drużyna z Oregonu świetnie zaczęła sezon i w Konferencji Zachodniej zajmuje drugie miejsce. Ostatnie zwycięstwo odniosła mimo absencji swojego lidera Damiana Lillarda.

Trail Blazers rozgrywali wyjazdowe mecze dzień po dniu (w środę pokonali Charlotte Hornets 105:95) i trener Chauncey Billups zdecydował po opinii sztabu medycznego, że Lillard odpocznie. 32-letni rozgrywający nie dawno zmagał się z kontuzją łydki.

Pod jego nieobecność błyszczał przede wszystkim Jerami Grant, który zdobył 27 punktów. Anfrenee Simmons dołożył 23 pkt.

Do przerwy to Pelicans prowadzili różnicą sześciu punktów. Później jednak dominowali goście. Stratę z nawiązką odrobili w trzeciej kwarcie, a w kolejnej kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Wśród pokonanych wyróżnił się Zion Williamson - 29 pkt.

Trail Blazers z bilansem dziewięciu zwycięstw i trzech porażek ustępują na Zachodzie tylko innej rewelacji rozgrywek - Utah Jazz (10-3). Pelicans (6-6) sklasyfikowani są na ósmej pozycji.