PlusLiga: Efektowne zwycięstwo Trefla Gdańsk

Trefl Gdańsk wygrał z LUK Lublin.

W meczu 9. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał LUK Lublin 3:0. Rozegrany po raz siódmy "Mecz Kaszubski" wypełnił Ergo Arenę – na trybunach zasiadło 6550 kibiców.

Siatkarze Trefla bardzo szybko przejęli inicjatywę w pierwszym secie i wypracowali sobie solidną zaliczkę (10:4). Utrzymywali ją w środkowej części seta – dobrze prezentowali się w polu serwisowym, popełniali mało błędów (oddali rywalom zaledwie dwa punkty w całym secie) i byli skuteczniejsi od rywali w ataku. W końcówce kontrolowali sytuację, a wygraną w tek partii przypieczętował skutecznym atakiem Bartłomiej Bołądź (25:17).

Druga odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki obu ekip. Trwała ona do stanu 13:14, bo wówczas poszła punktowa seria gospodarzy. Dobrze w polu zagrywki zaprezentował się Bołądź, a Trefl zatrzymał się na wyniku 19:14. To zapewniło spokojną końcówkę, a wynik na 25:19 ustalił Mikołaj Sawicki.

Set numer trzy to również wyrówana gra obu drużyn na początku, ale w środkowej części przewagę uzyskał Trefl. Po dwóch asach serwisowych Sawickiego gospodarze prowadzili 17:12. W końcówce nie pozostawili rywalom złudzeń. Karol Urbanowicz zamknął to spotkanie mocnym atakiem ze środka ( 25:18).

Najwięcej punktów: Bartłomiej Bołądź (17), Mikołaj Sawicki (17) – Trefl; Nicolas Szerszeń (11) – LUK. Gospdarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali zagrywką (8–2) i blokiem (8–5). MVP: Mikołaj Sawicki (12/20 = 60% skuteczności w ataku + 4 asy serwisowe + 1 blok).

Po raz siódmy rozegrano "Mecz Kaszubski". To inicjatywa zorganizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby spod znaku Trefla. Ergo Arena wypełniła się kilkoma tysiącami uczniów uczących się języka kaszubskiego, którzy do hali na granicy Gdańska i Sopotu przyjechali w ramach finału konkursu plastycznego "Aktywne Kaszuby".

Trefl Gdańsk – LUK Lublin 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)

Trefl: Lukas Kampa, Jakub Czerwiński, Patryk Niemiec, Bartłomiej Bołądź, Mikołaj Sawicki, Karol Urbanowicz – Luke Perry (libero) oraz Jan Franchi Martínez. Trener: Igor Juricić.
LUK: Nicolas Szerszeń, Jeffrey Jendryk, Marcin Komenda, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Szymon Romać – Dustin Watten (libero) oraz Konrad Stajer, Szymon Gregorowicz (libero), Mateusz Jóźwik, Cristiano Torelli Mello Tavares. Trener: Dariusz Daszkiewicz.

Wynik meczów 9. kolejki PlusLigi:

2022-11-10: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (23:25, 31:29, 25:20, 23:25, 19:17)
2022-11-11: Trefl Gdańsk – LUK Lublin 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)
2022-11-12: Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-12: Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-13: Barkom Każany Lwów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-13: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-13: PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-14: BBTS Bielsko-Biała – GKS Katowice (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).