KSW 76: Wyniki gali

Sporty walki
KSW 76: Wyniki gali
fot. Polsat Sport
Salahdine Parnasse

Gala KSW 76 wyłoniła nowego tymczasowego mistrza kategorii lekkiej. Został nim Salahdine Parnasse, który w main evencie pokonał Sebastiana Rajewskiego. Łącznie kibice obejrzeli dziewięć pojedynków.

Walką wieczoru miało być starcie Marian Ziółkowski - Salahdine Parnasse. Na mniej więcej miesiąc przed galą pojedynek musiał jednak zostać odwołany. Polski czempion doznał kontuzji kolana, która wykluczyła go z udziału w walce. Parnasse zawalczył więc z Rajewskim. Wygrana pozwoliła mu na zdobycie pasa tymczasowego mistrza kategorii lekkiej. Tym samym Francuz został podwójnym mistrzem KSW. Obecnie jest numerem jeden w kategorii lekkiej i piórkowej. Parnasse jest dopiero trzecim zawodnikiem w historii federacji, któremu udała się ta sztuka. Wcześniej zrobili to Roberto Soldić i Mateusz Gamrot.

 

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Jędrzejczyk wróci do oktagonu? "Ja i kibice nie byliśmy przygotowani na pożegnanie"

 

W co-main evencie zmierzyli się Adrian Bartosiński i Krystian Kaszubowski. Tuż przed końcem pierwszej rundy (dokładnie na dwie sekundy) sędzia przerwał walkę. Bartosiński bił rywala mocno w parterze, dzięki czemu wygrał przez techniczny nokaut.

 

Błyskawicznie zakończyła się natomiast walka Briana Hooia z Arturem Szczepaniakiem. Polak znokautował Holendra już w 43. sekundzie. Najpierw trafił rywala nogą w głowę, a później poprawił kilkoma uderzeniami pięścią. Hooi był oszołomiony i potrzebował kilku chwil, aby dojść do siebie. Po ogłoszeniu werdyktu Szczepaniak przyznał, że marzy o walce mistrzowskiej.

 

 

Efektowny był także koniec pojedynku Macieja Kazieczki z Francisco Barrio. Walka była wyrównana, ale w trzeciej rundzie wszystko zakończyło się widowiskowym nokautem. Polak trafił rywala kilkukrotnie w głowę, a ten padł na matę jak rażony piorunem.

 

Co ciekawe, sędziowie punktowi decydowali o wyniku zaledwie jednej walki. Zuriko Jojua pokonał w niej Antuna Racicia. Sędziowie byli jednogłośni.

Wyniki gali KSW 76:

70,3 kg: Salahdine Parnasse (16-1-1, 2 KO, 6 Sub) pokonał Sebastiana Rajewskiego (12-8, 4 KO) przez poddanie w czwartej rundzie.
77,1 kg: Adrian Bartosiński (12-0, 10 KO, 1 Sub) pokonał Krystiana Kaszubowskiego (10-3, 2 KO, 1 Sub) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.
83,9 kg: Paweł Pawlak (11-4-1, 10 KO, 3 Sub) pokonał Toma Breese'a (15-4, 5 KO, 9 Sub) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.
77,1 kg: Artur Szczepaniak (9-1, 5 KO, 2 Sub) pokonał Briana Hooia (18-10 1NC, 6 KO, 6 Sub) przez nokaut w pierwszej rundzie.
70,3 kg: Maciej Kazieczko (9-2, 6 KO) pokonał Francisco Barrio (10-3, 2 KO, 6 Sub) przez nokaut w trzeciej rundzie.
61,2 kg: Zuriko Jojua (9-1, 1 KO, 4 Sub) pokonał Antuna Racicia (26-11, 13 Sub) przez jednogłośną decyzję sędziów (30:27, 30:27, 30:27).
83,9 kg: Henry Fadipe (13-9-1, 9 KO, 3 Sub) pokonał Alberta Odzimkowskiego (12-7 1 NC, 4 KO, 7 Sub) przez poddanie w drugiej rundzie.
70,3 kg: Valeriu Mircea (27-8-1, 11 KO, 12 Sub) pokonał Gracjana Szadzińskiego (9-5, 7 KO) przez nokaut w pierwszej rundzie.
120,2 kg: Kamil Gawryjołek (3-0, 3 KO) pokonał Marka Samociuka (4-3, 2 KO) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Dobranoc!

Salahdine Parnasse pokonał Sebastiana Rajewskiego! Francuz poddał Polaka w czwartej rundzie i zdobył tymczasowy pas mistrza kategorii lekkiej. 

Rozbrzmiał pierwszy gong! Walka trwa. 

Przed nami ostatnia walka dzisiejszej gali. Bohaterowie main eventu zmierzają już powoli do oktagonu. 

Co-main event zakończył się po 4 minutach i 58 sekundach rundy pierwszej. Adrian Bartosiński wygrał przez techniczny nokaut. 

Bohaterowie co-main eventu są już w klatce. Przed nami walka Adrian Bartosiński - Krystian Kaszubowski. 

Na karcie walk zostały dwa ostatnie pojedynki. Adrian Bartosiński zmierzy się z Krystianem Kaszubowskim, a w main evencie Salahdine Parnasse zawalczy z Sebastianem Rajewskim. 

Dla Pawlaka był to ostatni eliminator. Polak powinien wkrótce stanąć do walki o pas. 

Paweł Pawlak pokonał Toma Breese'a w pierwszej rundzie. Sędzia przerwał walkę - mamy więc drugi techniczny nokaut dzisiejszej gali. 

Walka się rozpoczęła. 

Przed nami trzy ostatnie walki gali KSW 76. Za kilka minut rozpocznie się pojedynek Paweł Pawlak - Tom Breese, a później czekać nas będą co-main event i main event. 

Pojedynek trwał ledwie 43 sekundy. Szczepaniak jest coraz bliżej walki o pas. 

Błyskawiczny koniec walki! Artur Szczepaniak znokautował rywala, a ten był na tyle mocno oszołomiony, że chciał jeszcze wrócić do pojedynku, choć sędzia natychmiast go zakończył. 

W oktagonie są już bohaterowie walki numer sześć. To Brian Hooi i Artur Szczepaniak.

Maciej Kazieczko znokautował Francisco Barrio w trzeciej rundzie. Walka była wyrównana, ale w końcu Polak trafił rywala kilkukrotnie w głowę, a ten padł na matę jak rażony piorunem.

Rozpoczyna się piąta walka dzisiejszej gali. 

Gruzin i Chorwat opuścili już oktagon. Za chwilę pojawią się w nim natomiast Maciej Kazieczko i Francisco Barrio. 

Jednogłośną decyzją sędziów zwycięzcą pojedynku został Zuriko Jojua. 

Walka Antun Racić - Zuriko Jojua, jako pierwsza podczas dzisiejszej gali, nie zakończyła się przed czasem. Zwycięzcę ogłoszą za chwilę sędziowie. 

Czas na kolejną walkę. Za chwilę w oktagonie znajdą się  Antun Racić i Zuriko Jojua. 

Henry Fadipe pokonał Alberta Odzimkowskiego przez poddanie w drugiej rundzie. 

Walka się rozpoczęła. 

Kartę główną otworzy walka Albert Odzimkowski - Henry Fadipe. 

Za nami dwa pojedynki karty wstępnej. Teraz nastąpi oficjalne otwarcie gali, po którym czekać nas będzie siedem walk. 

Valeriu Mircea znokautował Gracjana Szadzińskiego w pierwszej rundzie. 

Walka właśnie się zaczęła. 

Za chwilę rozpocznie się druga walka gali. Tym razem do oktagonu wejdą Valeriu Mircea i Gracjan Szadziński. Mołdawianin chce pokazać się z dobrej strony, bo w swoim debiucie w KSW złamał rękę i musiał zakończyć pojedynek z Romanem Szymańskim już w pierwszej rundzie. 

Kamil Gawryjołek przyznał w wywiadzie po walce, że jeszcze we wtorek był w Turcji na podróży poślubnej. Kiedy tylko dostał propozycję walki na dla KSW, natychmiast wrócił jednak do Polski. Jak widać - warto było, bo Gawryjołek znakomicie zaprezentował się w walce otwierającej galę. 

Mamy pierwszą niespodziankę podczas gali KSW 76! Kamil Gawryjołek pokonał stawianego w roli zdecydowanego faworyta Marka Samociuka przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. 

Rozpoczyna się pierwsza walka dzisiejszej gali. W kategorii do 120,2 kilograma zmierzą się Marek Samociuk i Kamil Gawryjołek. 

Zapraszamy także do obejrzenia rozmowy z polską zawodniczką. 

To będzie długa noc dla miłośników sportów walki. Po zakończeniu gali KSW 76, rozpocznie się UFC 281. W karcie walk znalazła się między innymi Karolina Kowalkiewicz, która stanie do pojedynku z Silvianą Gomez Juarez. Początek gali o północy, transmisja w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go. 

Main eventem KSW 76 miało być starcie Marian Ziółkowski - Salahdine Parnasse. Na mniej więcej miesiąc przed galą pojedynek musiał jednak zostać odwołany. Polski czempion doznał kontuzji kolana, która wykluczyła go z udziału w walce. Federacja musiała więc znaleźć nowego zawodnika. Parnasse będzie walczył z Sebastianem Rajewskim. Stawką konfrontacji będzie pas tymczasowego mistrza kategorii lekkiej.

 

Witamy w relacji na żywo z gali KSW 76. Przed nami dziewięć pojedynków. 

Tak prezentuje się karta walk na dzisiejszy wieczór:

70,3 kg: Salahdine Parnasse (15-1-1, 2 KO, 5 Sub) - Sebastian Rajewski (12-7, 4 KO) - walka o pas tymczasowego mistrza w kategorii lekkiej
77,1 kg: Adrian Bartosiński (11-0, 9 KO, 1 Sub) - Krystian Kaszubowski (10-2, 2 KO, 1 Sub)
83,9 kg: Paweł Pawlak (10-4-1, 9 KO, 3 Sub) - Tom Breese (15-3, 5 KO, 9 Sub)
77,1 kg: Brian Hooi (18-9 1NC, 6 KO, 6 Sub) - Artur Szczepaniak (8-1, 4 KO, 2 Sub)
70,3 kg: Maciej Kazieczko (8-2, 5 KO) - Francisco Barrio (10-2, 2 KO, 6 Sub)
61,2 kg: Antun Racić (26-10, 13 Sub) - Zuriko Jojua (8-1, 1 KO, 4 Sub)
83,9 kg: Albert Odzimkowski (12-6 1 NC, 4 KO, 7 Sub) - Henry Fadipe (12-9-1, 9 KO, 2 Sub)
70,3 kg: Gracjan Szadziński (9-4, 7 KO) - Valeriu Mircea (26-8-1, 10 KO, 12 Sub)
120,2 kg: Marek Samociuk (4-2, 2 KO) - Kamil Gawryjołek (2-0, 2 KO)

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie