Liga Mistrzów: UEFA nałożyła grzywny na Bayern Monachium i Celtic

Piłka nożna
Liga Mistrzów: UEFA nałożyła grzywny na Bayern Monachium i Celtic
fot. PAP
Bayern Monachium i Celtic Glasgow zostały ukarane przez UEFA grzywnami za zachowanie kibiców.

Bayern Monachium i Celtic Glasgow zostały ukarane przez UEFA grzywnami za zachowanie kibiców eksponujących banery uznane za obraźliwe podczas meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów. Mistrz Niemiec będzie musiał zapłacić 15 tys. euro, a mistrz Szkocji 17,5 tys.

Kibice Bayernu 12 października wywiesili transparent na ogrodzeniu po stronie boiska, w którym przeliterowali przekleństwo, aby zaprotestować przeciwko cenie biletów po 70 euro. Taką sumę musieli wydać na stadionie czeskiej Viktorii Pilzno.

 

To maksymalna kwota, jaką kibice druzyny gości mogą zapłacić za udział w meczu Ligi Mistrzów, odkąd UEFA ustanowiła ten limit trzy lata temu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Mistrzów. Wyniki losowania 1/8 finału. Dwa szlagiery!

 

Z kolei fani Celticu po raz drugi w tym sezonie narazili się UEFA. Wina polegała na zaprezentowaniu baneru sprzeciwiającego się brytyjskiej monarchii. Hasło „Przeciw głodowi i koronie” było widoczne podczas spotkania z RB Lipsk 11 października w Glasgow.

 

Miesiąc temu UEFA ukarała Celtic za podobne wykroczenie. Grzywna 15 tys. euro dotyczyła meczu w Warszawie z 14 września przeciw ukraińskiemu Szachtarowi Donieck.

 

Celtic ma historyczne powiązania z ruchem republikańskim w Irlandii, a wielu jego fanów tradycyjnie sprzeciwia się brytyjskiej monarchii.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie