NHL: Grad bramek w Dallas

Tomas Hertl w Dallas strzelił gola na początku ostatniej tercji co pomogło hokeistom San Jose Sharks zbudować wysokie prowadzenie nad Stars i zwyciężyć 5:4. "Rekiny" w ten sposób przerwały serię pięciu porażek w lidze NHL.

Hert zdobył bramkę w 41. minucie. W tym momencie goście prowadzili 5:2. Zryw "Gwiazd" pozwolił jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. Była to pierwsza wygrana Sharks od 27 października i dopiero czwarta zanotowana w 16 meczach. Bramkarz James Reimer miał 25 obron i przy okazji zakończył osobistą serię czterech porażek.

"Powoli uczymy się, jak wygrywać mecze" - powiedział David Quinn, trener Sharks, który zanotował swoje setne zwycięstwo w NHL.

"Nadal nie możemy się pozbierać po ostatnich dwóch tygodniach z powodu tych porażek i błędów, które popełniliśmy. Dziś wieczorem zrobiliśmy krok do przodu" - dodał.

Napastnik "Rekinów" Logan Couture zaliczył tzw. hat-tricka Gordiego Howe'a. Kanadyjczyk zdobył bramkę, miał asystę i otrzymał karę za walkę z Jamiem Bennem.

Mats Zuccarello jako jedyny zaliczył trafienie i jego Minnesota Wild skromnie wygrała 1:0 na wyjeździe z Seattle Kraken. Do sukcesu przyczynił się również bramkarz Marc-Andre Fleury, który obronił 28 strzałów i po raz pierwszy w sezonie, a po raz 72. w karierze zachował czyste konto. Dzięki temu samotnie dzierży 12. miejsce w historii NHL. Dla 37-letniego Fleury'ego to 19. sezon w karierze, a na koncie ma 526 zwycięstw co w statystykach wszech czasów zapewnia mu trzecią pozycję.

W Waszyngtonie Capitals rozprawili się 5:1 z Tampa Bay Lightning. Sonny Milano popisał się hat-trickiem. Przy jednej z bramek asystował John Carlson, który po 6-meczowej absencji zanotował 600. punkt w karierze.