Dwa gole Sebastian Szymańskiego! Polak bohaterem derbów Rotterdamu

Sebastian Szymański był jednym z głównych aktorów niedzielnych derbów Rotterdamu. Reprezentant Polski strzelił dwa gole. Ostatecznie, jego drużyna wygrała 5:1.

Gospodarze byli murowanym faworytem niedzielnego meczu. Ku zaskoczeniu wielu fanów, to jednak goście otworzyli wynik za sprawą Kenzo Goudmijna.

W 11. minucie wyrównał właśnie Szymański, który popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego. Na początku drugiej połowy reprezentant Polski trafił na 3:1. W 69. minucie został zmieniony i może już lecieć na zgrupowanie kadry przed mistrzostwami świata.

Oprócz 23-latka, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się także Orkun Kokcu. Kropkę nad "i" w 78. minucie postawił Patrik Walemark.

Szymański jest jednym z kluczowych piłkarzy Feyenoordu Rotterdam. W tym sezonie jego bilans w Eredivisie to trzynaście meczów, sześć goli i trzy asysty.

Feyenoord Rotterdam - Excelsior Rotterdam 5:1 (2:1)

Bramki: Sebastian Szymański 11, 50, Orkun Kokcu 20, 66, Patrik Walemark 78 - Kenzo Goudmijn 4