Fortuna 1 Liga: Derby Małopolski na remis

Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Wisłą Kraków 1:1.

Sandecja Nowy Sącz podzieliła się punktami z Wisłą Kraków w 18. kolejce Fortuna 1 Ligi. W derbach Małopolski, które zostały rozegrany w Myślenicach padł remis 1:1.

Kibice na Stadionie Miejskim w Niepołomicach nieco ponad kwadrans czekali na premierowego gola. Po zamieszaniu w polu karnym Sandecji, futbolówkę do pustej bramki skierował Igor Łasicki.

Piłkarze "Białej Gwiazdy" jeszcze przed przerwą mieli okazję na podwyższenie rezultatu, ale Boris Moltenis w sytuacji sam na sam z Matusem Putnockym fatalnie spudłował, posyłając piłkę nad poprzeczką.

Po przerwie inicjatywę przejęli nowosądeczanie, którzy dążyli do wyrównania stanu rywalizacji. W 67. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Damian Chmiel, ale doskonałą interwencją popisał się Kamil Broda. Chwilę później po raz kolejny groźną okazję stworzyli sobie gospodarze, ale piłka po strzale Michaal Pitera-Bucko uderzyła wprost w golkipera Wisły.

Podopieczni Stanislava Vargi w końcu dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę z najbliższej odległości do własnej siatki skierował Ivan Balta. Nowosądeczanie "poczuli krew", ale mimo starań, nie potrafili po raz kolejny trafić do bramki krakowian.

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
Bramki: Balta 86 (s) - Łasicki 17

Sandecja Nowy Sącz: Matúš Putnocký - Jakub Iskra, Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Kamil Słaby - Łukasz Kosakiewicz, Michał Walski, Maissa Fall, Krzysztof Toporkiewicz (57, Maciej Mas), Damian Chmiel - Jakub Wróbel.

Wisła Kraków: Kamil Broda - Bartosz Jaroch, Joseph Colley, Igor Łasicki (59, Kacper Skrobański), Boris Moltenis, Krystian Wachowiak (84, Dawid Szot) - Bartosz Talar (59, Dor Hugi), Vullnet Basha (60, Kacper Duda), Ivan Jelić Balta, Luis Fernández - Ángel Rodado (72, Michał Żyro).

Żółte kartki: Boczek, Słaby, Kosakiewicz - Colley, Fernandez, Duda