Ligue 1: Demolka w meczu PSG - Auxerre. Powrót Lionela Messiego

Lionel Messi wrócił do składu PSG.

Piłkarze lidera Paris Saint-Germain pokonali u siebie Auxerre 5:0 w 15. kolejce francuskiej ekstraklasy. Do składu gospodarzy po kontuzji wrócił Argentyńczyk Lionel Messi, ale nie wpisał się na listę strzelców.

Wynik już w 11. minucie otworzył Kylian Mbappe, ale na kolejne gole kibice musieli czekać do drugiej połowy. Po przerwie z bramek kolejno cieszyli się: Carlos Soler, Achraf Hakimi, Renato Sanches i Hugo Ekitike.

Prowadzący w tabeli paryżanie mają 41 punktów i wyprzedzają o pięć RC Lens. Wicelider już w sobotę pokonał u siebie Clermont 2:1. Całe spotkanie w ekipie gospodarzy rozegrał Przemysław Frankowski, a Łukasz Poręba był rezerwowym. W kadrze na mecz zabrakło kontuzjowanego Adama Buksy.