MŚ 2022: PZPN przesłał kadrę na mundial do FIFA

Piłka nożna

W poniedziałek o 19 minął termin zgłaszania kadr na mundial w Katarze. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski podzielił się na Twitterze zdjęciem, które potwierdza, że nasza federacja zmieściła się w określonym czasie.

Czesław Michniewicz ogłosił listę 26 wybrańców w czwartek 10 listopada. PZPN nie spieszył się jednak z wysyłaniem kadry do piłkarskiej centrali. Czas mijał w poniedziałek wieczorem i dopiero wtedy polska federacja dopięła wszelkie formalności.

 

ZOBACZ TAKŻE: PZPN straci miliony złotych na zamknięciu PGE Narodowego. Rzecznik odsłania kulisy

 

Podczas czwartkowej konferencji selekcjoner i rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski tłumaczyli, że w weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka ligowa przed mundialem, podczas której istniało ryzyko wystąpienia kontuzji u któregoś z reprezentantów. Gdyby lista powołanych została przesłana do FIFA już w czwartek, nie można byłoby na niej niczego zmienić.

 

Zachowawcza postawa okazała się słuszna. W niedzielę uraz przytrafił się Bartłomiejowi Drągowskiemu. Jest na tyle poważny, że bramkarz Spezii nie może polecieć z kadrą do Kataru. W tej sytuacji jego miejsce zajął Kamil Grabara.

 

Dopiero po tym, jak wszyscy reprezentanci rozegrali swoje spotkania klubowe i stawili się lub wyruszyli w drogę do Warszawy, PZPN przygotował ostateczną listę powołanych i przesłał ją do FIFA. Na niespełna pół godziny przed terminem Jakub Kwiatkowski opublikował na Twitterze zdjęcie potwierdzające dopełnienie wszelkich formalności.

 

Kadra Polski na mundial w Katarze

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Kamil Grabara

 

Obrońcy: Kamil Glik, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Robert Gumny, Nicola Zalewski, Matty Cash, Bartosz Bereszyński

 

Pomocnicy: Michał Skóraś, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Kamil Grosicki, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Sebastian Szymański, Damian Szymański, Szymon Żurkowski

 

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Krzysztof Piątek

 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie