Robert Kubica rozwiał wątpliwości! "Wątpię, że kiedykolwiek wrócę do F1 jako kierowca etatowy"

Moto
Robert Kubica rozwiał wątpliwości! "Wątpię, że kiedykolwiek wrócę do F1 jako kierowca etatowy"
fot. PAP
Robert Kubica realnie patrzy na swoją pozycję w Formule 1.

Robert Kubica, jedyny Polak w historii Formuły 1, odniósł się do wciąż elektryzującego środowisko wyścigowe tematu jego powrotu do startów w "Królowej Motorsportu".

W ostatnich dniach wiele wyjaśniło się w kontekście rezerwowego kierowcy Alfa Romeo F1 Team Orlen. Na tę pozycję w sezonie 2023 ogłoszony został dotychczas reprezentujący barwy ART Grand Prix w Formule 2 Theo Pourchaire. Po łącznie trzech latach spędzonych na zapleczu F1, Francuz wielokrotnie domagał się większych wyzwań.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sergio Perez wściekły na Maksa Verstappena. "To pokazuje, kim naprawdę jest"

 

Nie jest jednak powiedziane, że skoro dziewiętnastolatek zajął miejsce rezerwowego, to będzie jako jedyny pełnił tę funkcję. FIA dopuszcza bowiem posiadanie większej liczby rezerwowych.

 

- W tym roku Alfa Romeo miała więcej niż dwóch kierowców rezerwowych, więc to niczego nie wyklucza. Zwłaszcza że regulaminowo każdy zespół musi wystawić w dwóch treningach młodego kierowcę, debiutanta, który nie startował dotąd w F1. Dlatego Alfa Romeo w tej roli ma Theo Pourchaire'a. Jeśli Frederic Vasseur (szef Alfy Romeo - przyp. red.) powiedział, że szykują Pourchaire'a na rezerwowego w Alfie Romeo, to tak jest i najwidoczniej go szykują - powiedział Kubica w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty.

 

Trzydziestosiedmiolatek wystąpi w ostatnim wyścigu sezonu 2022 w Formule 1. Będziemy mogli ujrzeć go podczas sesji treningowej w Abu Zabi. 

 

- Zaplanowany jest występ w treningu przed GP Abu Zabi, choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Jeśli nic dziwnego się nie wydarzy, to na 90 procent pojadę w najbliższy piątek w Abu Zabi - potwierdził Kubica.

 

W 2019 roku oprócz Roberta Kubicy z regularnymi startami w Formule 1 pożegnał się także Niemiec Nico Hulkenberg. Dwa lata młodszy od Polaka "Hulk" ma wrócić do F1 w najbliższym sezonie i reprezentować barwy Haasa. 

 

- Szczerze? Zawsze na to realistycznie patrzyłem. Nigdy nie mów nigdy, ale im więcej czasu mija, tym mocniej wątpię, abym kiedykolwiek wrócił jako kierowca etatowy do F1 na pełen sezon. Będąc rezerwowym, zawsze jest możliwość powrotu na jeden wyścig, ale jest to związane z niepowodzeniem albo jakimś problemem podstawowych kierowców. To nie znaczy, że nie koncentruje się na F1, ale realistycznie patrzę na to, co jest możliwe. Dlatego widzę moją przyszłość w wyścigach długodystansowych - zapewnił były kierowca m.in. Williamsa.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie