NHL: Porażka obrońców tytułu

Hokeiści Colorado Avalanche z porażką

Po serii czterech zwycięstw porażki doznali hokeiści Colorado Avalanche. Mistrzowie ligi NHL ulegli we własnej hali St. Louis Blues 2:3. Bohaterem gości był bramkarz Jordan Binnington, który obronił aż 45 strzałów.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać aż do połowy drugiej tercji, gdy prowadzenie Avalanche dał Mikko Rantanen. Później jednak trzy bramki zdobyli przyjezdni. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Robert Thomas, Brandon Saad i Jordan Kyrou. "Lawiny" rzuciły się do odrabiania strat, ale Binningtona pokonał jeszcze tylko Artturi Lehkonen.

W ostatnich 104 sekundach meczu gospodarze grali w przewadze 5 na 3, a w pewnym momencie nawet 6 na 3, gdy wycofali bramkarza, jednak nawet wówczas nie udało im się znaleźć drogi do siatki. Binnington w trakcie tego oblężenia popisał się dwoma niesamowitymi interwencjami.

- Mam poczucie, że zrobiliśmy w tym meczu dość, aby go wygrać, a jednak się nie udało. Taki czasem jest hokej - powiedział napastnik Avalanche Cole Makar.

Jego zespół z dorobkiem 17 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli Central Division. Blues (12 pkt), choć wygrali trzeci mecz z rzędu, nadal są na ostatniej ósmej pozycji.