Piotr Biesiekirski w ME Moto2 w barwach Fau55 Euvic Racing

Moto
Piotr Biesiekirski w ME Moto2 w barwach Fau55 Euvic Racing
fot. Materiały prasowe
Piotr Biesiekirski w ME Moto2 w barwach Fau55 Euvic Racing

21-letni Piotr Biesiekirski w sezonie 2023 wystartuje w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 w barwach ekipy Fau55 Euvic Racing, prowadzonej przez gwiazdę mistrzostw świata, Hectora Faubela.

Jedyny Polak w stawce, Biesiekirski rywalizuje w mistrzostwach Europy Moto2 od połowy sezonu 2018, regularnie walcząc w czołowej dziesiątce i ocierając się o podium. Na swoim koncie 21-latek ma także dwanaście startów w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2, w tym dwa w tym roku.

W sezonie 2023 Biesiekirski reprezentował będzie barwy hiszpańskiej ekipy Fau55 Euvic Racing, założonej przez motocyklowego wicemistrza świata z 2007 roku i zwycięzcę ośmiu wyścigów Grand Prix klasy 125, Hectora Faubela. Hiszpan nie tylko prowadzi jedną z czołowych ekip w mistrzostwach Europy Moto2 i juniorskich mistrzostwach świata Moto3, ale jest także managerem zawodników MŚ Moto2.

Motocyklistów mistrzostw Europy Moto2 w sezonie 2023 czeka siedem weekendów wyścigowych na torach znanych kibicom MotoGP. Zmagania rozpoczną się w pierwszy weekend maja w portugalskim Estoril, a zakończą na początku listopada w hiszpańskiej Walencji.

Partnerem strategicznym Piotra Biesiekirskiego pozostanie polska firma Euvic, wspierająca młodego motocyklistę od początku jego kariery i wywalczenia Pucharu Polski Moto3 w 2016 roku.

„Hector Faubel to nie tylko świetny zawodnik, ale także doświadczony, utytułowany szef zespołu i manager wschodzących gwiazd mistrzostw świata – mówi Piotr Biesiekirski. – Znamy się od dawna, a w tym sezonie Hector był dla mnie bardzo dużą pomocą, dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok w naszej współpracy. Nie tylko wywalczył wicemistrzostwo świata klasy 125, ale także startował w MŚ Moto2, dlatego doskonale rozumie potrzeby takiego zawodnika, jak ja. Przed nami bardzo intensywna zima i ekscytujący sezon 2023, podczas którego chcę zrobić kolejny krok w kierunku czołówki mistrzostw Europy. Cieszę się także, że w drodze, którą konsekwentnie zmierzam od debiutu w klasie Moto2, w przyszłym roku ponownie towarzyszyć mi będzie mój wieloletni partner, Euvic”.

„Bardzo się cieszymy z dołączenia Piotra do naszego zespołu – dodaje Hector Faubel. – Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie pomóc mu w zrobieniu kolejnych postępów, wykorzystując wieloletnie doświadczenie zdobyte w mistrzostwach świata przez takich ludzi, jak nasz szef techniczny, Josete Ruiz. Nie możemy doczekać się sezonu 2023 i pierwszego wyścigu w Estoril”.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie