FC Barcelona odwoła się od decyzji komisji dyscyplinarnej. Chodzi o Roberta Lewandowskiego

FC Barcelona odwoła się od decyzji komisji dyscyplinarnej dotyczącej Roberta Lewandowskiego

Komisja dyscyplinarna ligi hiszpańskiej zdecydowała, że Robert Lewandowski nie będzie mógł pojawić się na murawie podczas trzech najbliższych meczów La Liga. FC Barcelona postanowiła odwołać się od tej decyzji.

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski w ostatnim ligowym meczu "Blaugrany" przed przerwą na mistrzostwa świata obejrzał czerwoną kartkę. Zespół prowadzony przez Xaviego stanął naprzeciwko ekipy Osasuna Pampeluna. Pierwszą żółtą kartkę polski napastnik otrzymał już w 11. minucie za faul taktyczny. Następnie sędzia postanowił ukarać Lewandowskiego za uderzenie przeciwnika łokciem w twarz, podczas walki o piłkę. W 31. minucie były zawodnik Bayernu Monachium obejrzał drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko. Kiedy schodził z murawy, pozwolił sobie na wykonanie gestu, świadczącego o jego niezadowoleniu z decyzji arbitra Jesusa Gila Manzano. Mecz zakończył się triumfem Barcelony 2:1.

Chociaż według przepisów obowiązujących w hiszpańskiej ekstraklasie, po otrzymaniu dwóch żółtych kartek w jednym spotkaniu, piłkarz powinien pauzować jeden mecz, to w przypadku "Lewego" sytuacja wygląda inaczej. Komisja dyscyplinarna ligi postanowiła, że reprezentant Polski nie będzie mógł pojawić się na murawie w trzech najbliższych meczach La Liga. Jest to reakcja na wcześniej wspomniany gest wykonany przez Lewandowskiego.

FC Barcelona nie zgadza się z komisją dyscyplinarną. Włodarze klubu ze stolicy Katalonii chcą odwołać się od tej decyzji.

"FC Barcelona przedstawi swoją sprawę komisji odwoławczej, w związku z zawieszeniem na trzy mecze, nałożonym na Roberta Lewandowskiego przez komisję dyscyplinarną. Polski napastnik otrzymał karę po tym, jak został wyrzucony z boiska po drugim przewinieniu w wygranym 2:1 meczu z Osasuną w Pampelunie w La Liga" - można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej "Blaugrany".

Kolejny mecz Barcelony w lidze hiszpańskiej zaplanowany jest 31 grudnia 2022 roku. Wtedy zespół Xaviego stanie naprzeciwko Espanyolu. Przez decyzję komisji dyscyplinarnej Lewandowski może opuścić również starcia z Atletico Madryt i Realem Betis.