Grupowy rywal Polaków z porażką przed mistrzostwami świata

Meksyk przegrał ze Szwecją

Reprezentacja Meksyku przegrała z narodową drużyną Szwecji. Bramki zdobyli Alexis Vega, Mattias Svanberg i Marcus Rohden. Był to ostatni mecz meksykańskich piłkarzy przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, podczas których zagrają z Polską podczas fazy grupowej.

W pierwszej części tego spotkania to Meksyk był bliżej zdobycia bramki. Częściej przebywał przy piłce oraz był w stanie stworzyć więcej groźnych akcji pod polem karnym rywali. Szwedzi byli jednak bardzo dobrze zorganizowani w defensywie, przez co ich przeciwnicy  nie potrafili wykorzystać żadnych ze stwarzanych przez siebie szans.

Najbliżej strzelenia gola przed przerwą był Uriel Antuna. Piłkarz Cruz Azul pod koniec pierwsze połowy popisał się bardzo dobrym strzałem lewą nogą. Mimo to piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę i opuściła boisko. Po pierwszych 45 minutach tego starcia tablica wyników nadal pokazywała dwa zera.

Po powrocie na boisko Meksykanie ponownie wykreowali dobrą okazję. Futbolówka po strzale jednego z reprezentantów Meksyku tym razem trafiła w słupek. Szwedzi wykorzystali chwilę zawahania rywali i zbudowali własną akcję, którą skutecznie zakończył Marcus Rohden. Tym samym zespół z Europy w 54. minucie wyszedł na prowadzenie.

Na odpowiedź Meksykanów nie trzeba było długo czekać. W 60. minucie piłkę do bramki Szwedów wpakował Alexis Vega. 24-latek strzelił gola po szybko wyprowadzonym kontrataku. Na lekko ponad pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry skandynawscy piłkarze byli w stanie strzelić ostatniego gola w tym meczu. Na listę strzelców wpisał się Mattias Svanberg. Szwedzi wygrali ten mecz towarzyski 2:1.

Reprezentacja Meksyku podczas nadchodzących mistrzostw świata zmierzy się z Polską w fazie grupowej. Biało-Czerwoni rozpoczną tym spotkaniem swoje zmagania na mundialu. Mecz z narodową drużyną Meksyku odbędzie się 22 listopada 2022 roku. W grupie z podopiecznymi Czesława Michniewicza znajdują się jeszcze reprezentacje Arabii Saudyjskiej i Argentyny.

Meksyk - Szwecja 1:2 (0:0)

Bramki: Alexis Vega 60 - Marcus Rohden 54, Mattias Svanberg 84