Liga Mistrzów: Trudna przeprawa Jastrzębskiego Węgla. Trzy punkty w starciu z Montpellier

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel pokonał Montpellier UC 3:1 w wyjazdowym meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Francuski rywal sprawił wiele problemów wicemistrzowi Polski, który ostatecznie wraca do kraju z trzema punktami. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Tomasza Fornala.

Spotkanie rozpoczęło się bez dużej niespodzianki, a przewagę kilku punktów od razu wypracowali sobie siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Montpellier nie miało większych argumentów wobec dobrze spisujących się skrzydłowych, ale wciąż próbowało swoich sił w tym secie. Wysiłki się opłaciły, a jastrzębianie wyraźnie odpadli z sił i pozwolili przeciwnikowi dojść od stanu 15:20 na 21:21. Nerwowa końcówka została rozstrzygnięta na korzyść gospodarzy, a autorami ostatnich punktów byli Theo Faure i Marin Dukić. Francuska drużyna sensacyjnie prowadziła 1:0 w meczu z wicemistrzem Polski.

Druga partia to już znacznie lepszy występ Jastrzębskiego Węgla, który nie popełniał tyle błędów i świetnie sprawował się w polu serwisowym. Dobrze wyglądała gra Stephena Boyer, a rywale pomagali jastrzębianom dokładając do tego własne błędy. W końcu kluczową pomyłkę na zagrywce odnotował Julien Lecat i mieliśmy wynik 19:25 oraz 1:1 w setach.

W trzecim secie gra ponownie wyrównała się, a jastrzębianie borykali się z własnymi problemami. Warty odnotowania pozostaje występ Jana Hadravy, który pozostał na boisku w dłuższym niż zazwyczaj wymiarze czasowym, a także niezła dyspozycja środkowego Łukasza Wiśniewskiego. Sama końcówka była nerwowa, ale to gospodarze przegrali trzecią partię na własne życzenie najpierw psując własną zagrywkę, a następnie nie radząc sobie z serwisem Wiśniewskiego.

W czwartej partii ponownie oglądaliśmy na boisku Hadravę, który wydawało się, że na dobre zastąpił Boyer. Czeski atakujący nie okazał się jednak pewnym punktem swojej drużyny, wobec czego ponownie na parkiecie zameldował się Francuz, który wcześniej dał się aż sześciokrotnie złapać blokiem rywala. Dobrze wyglądali za to przyjmujący Trevor Clevenot i Tomasz Fornal, którzy skutecznie punktowali swoich przeciwników na siatce. Wypracowana od początku przewaga zaprocentowała w końcówce, a wynik 20:25 najlepiej oddaje kontorlę jastrzębian nad tym setem. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza wywieźli z Francji trzy punkty, choć nie obyło się bez problemów.

Montpellier UC - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 20:25)

MVP: Tomasz Fornal