Ekstraliga hokejowa: Aleksandrs Belavskis nowym trenerem Podhala

Zimowe
Ekstraliga hokejowa: Aleksandrs Belavskis nowym trenerem Podhala
Fot. PAP
Aleksandrs Belavskis nowym trenerem Podhala.

Aleksandrs Belavskis został nowym trenerem hokeistów Tauron Podhala – poinformował nowotarski klub. Umowa z łotewskim szkoleniowcem obowiązuje do końca sezonu z możliwością przedłużenia jej o kolejny rok.

58-letni Belavskis prowadził już "Szarotki" w sezonie 2017/18, ale został wówczas dyscyplinarnie zwolniony po pierwszym meczu półfinału play-off z GKS-em Tychy, przegranym 0:4. Nowotarżanie zakończyli tamte rozgrywki na trzecim miejscu.

 

Podhale, które zajmuje obecnie dziewiątą, ostatnią lokatę w tabeli ekstraligi, rozpoczęło sezon pod kierunkiem Słowaka Juraja Faitha. 8 listopada zrezygnował on z pełnionej funkcji, gdyż skorzystał z oferty HC MV Transport Preszów, klubu ze słowackiej ekstraklasy. Jego zastępcą został Marcel Skokan, który wcześniej pełnił rolę asystenta. Pod jego kierunkiem zespół rozegrał jeden mecz - z JKH GKS Jastrzębie - przegrany 5:8.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ekstraliga hokejowa: Juraj Faith nie jest już trenerem Podhala

 

Belavskis był znakomitym zawodnikiem, wielokrotnym reprezentantem Łotwy m.in. na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku.

 

Karierę szkoleniową rozpoczął w 2003 roku, obejmując funkcję asystenta reprezentacji Łotwy, a w sezonie 2014/15 był jej pierwszym trenerem. Ponadto prowadził reprezentację Białorusi U20 oraz kilka klubowych drużyn ze Szwecji, Finlandii i Białorusi. W ostatnim sezonie pracował w Kulager Petropavlovsk, z którym zajął 7. miejsce w ekstralidze Kazachstanu.

 

Podhale w najbliższym ligowym meczu zmierzy się w piątek na wyjeździe z GKS Tychy.

RI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie