Karolina Kowalkiewicz marzy o rewanżach. "Są dwie takie rywalki"

Sporty walki
Karolina Kowalkiewicz marzy o rewanżach. "Są dwie takie rywalki"
Fot. Polsat Sport
Kowalkiewicz marzy o rewanżu z Penne lub Xiaonan

Karolina Kowalkiewicz (14-7, 1 KO, 3 SUB) zdradziła w programie Koloseum, z którymi rywalkami chciałaby się zmierzyć w najbliższym czasie. Myśli o rewanżach...

Kowalkiewicz po pięciu porażkach z rzędu wróciła na zwycięską ścieżkę i wygrała dwa ostatnie pojedynki w UFC. Polka pokonała w czerwcu przez poddanie Amerykankę Felice Herrig, natomiast 12 listopada wygrała jednogłośną decyzją sędziów z Argentynką Silvaną Gomez Juarez.

 

W magazynie Koloseum Kowalkiewicz zdradziła, która z zawodniczek byłaby jej wymarzoną przeciwniczką w kolejnym starciu.

 

- Są dwie takie rywalki: Jessica Penne i Yan Xiaonan. Zobaczymy jednak, co zaproponuje mi UFC, bo to też nie jest tak, że któraś z nich w tym terminie będzie dostępna - powiedziała "Polish Princess".

 

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Jędrzejczyk wróci do oktagonu? "Ja i kibice nie byliśmy przygotowani na pożegnanie"

 

37-letnia zawodniczka mierzyła się już z obiema z nich. Pojedynki zakończyły się porażkami Polki: w lutym 2020 roku Kowalkiewicz uległa Xiaonan jednogłośną decyzją sędziów, zaś w sierpniu 2021 roku przegrała z Penne przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy). I to właśnie starcie z Amerykanką jest największą zadrą w sercu Kowalkiewicz.

 

- Każdej przegranej mocno żałowałam, ale tej bardzo. To był taki głupi błąd. Nie mogłam się skupić przed tym pojedynkiem i podczas niego, a wiem, że spokojnie mogłabym ją pokonać - zakończyła.

 

Najbliższą walkę w UFC Karolina Kowalkiewicz stoczy prawdopodobnie latem 2023 roku.

 

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie