MŚ 2022: Portugalia rozbiła Nigerię w meczu towarzyskim

Portugalczycy imponują formą przed MŚ w Katarze

Przygotowujący się do mundialu w Katarze piłkarze reprezentacji Portugali rozgromili Nigerię 4:0 (2:0) w meczu towarzyskim rozegranym w Lizbonie. Gospodarze wystąpili bez uskarżającego się na problemy zdrowotne napastnika Cristiano Ronaldo.

Bruno Fernandes zdobył dwie bramki w pierwszej połowie. Pomocnik Manchesteru United otworzył wynik w 9. minucie, a jeszcze przed przerwą (35.) podwyższył z rzutu karnego po zagraniu ręką przez rywala.

Po zmianie stron kolejne gole strzelali Goncalo Ramos (82) i Joao Mario (84). Portugalski bramkarz Rui Patricio obronił "jedenastkę" w 81. minucie.

Mistrzowie Europy z 2016 roku występy na mistrzostwach świata w Katarze rozpoczną meczem z Ghaną. W grupie H zmierzą się również z Urugwajem i Koreą Południową.