Polsat Boxing Promotions 13: Poznaliśmy walkę wieczoru. Stawką pas mistrza świata

Sporty walki
Polsat Boxing Promotions 13: Poznaliśmy walkę wieczoru. Stawką pas mistrza świata
Fot. Polsat Sport
Polsat Boxing Promotions 13: Poznaliśmy datę, miejsce i walkę wieczoru

Polsat Boxing Promotions nie zwalnia tempa. 13. edycja odbędzie się 9 grudnia w Małej Arenie Gliwice. W walce wieczoru wystąpi Osleys Iglesias (7-0, 6 KO). Rywalem Kubańczyka będzie Andrii Velikovskiy (21-2-2, 14 KO), a stawką starcia będzie pas mistrza świata IBO w wadze superśredniej. Ponadto na gali zobaczymy m.in. Miłosza Grabowskiego (5-0, 2 KO) i Konrada Kaczmarkiewicza (6-1, 2 KO).

Iglesias uchodzi za wielki talent. Zdaniem ekspertów Kubańczyk ma zadatki na to, by w przyszłości sięgnąć po tytuł mistrza świata. Do tej pory na zawodowym ringu mieszkający w Berlinie pięściarz nie zaznał smaku porażki. W siedmiu zwycięskich walkach sześciokrotnie nokautował rywali. W ostatnim występie uporał się w pierwszej rundzie z Ezequielem Osvaldo Maderną. 

 

ZOBACZ TAKŻE: To będzie kolejny rywal Ołeksandra Usyka? Obowiązkowy pretendent 

 

Z kolei Velikovskiy jest niepokonany od 14 walk. Ukrainiec jest bardziej doświadczony od swojego rywala. Pochodzący z Mariupola pięściarz walczył w Polsce w 2019 roku, kiedy to pokonał przez TKO w czwartej rundzie Patryka Szymańskiego. 9 grudnia stanie przed trudnym wyzwaniem w osobie Iglesiasa. 

 

Na gali nie zabraknie również młodych i utalentowanych zawodników grupy Polsat Boxing Promotions. Swoje kolejne pojedynki na zawodowym ringu stoczą Grabowski i Kaczmarkiewicz. Obaj obecnie są po zwycięstwach i spróbują dopisać do swoich rekordów kolejne wygrane. 

 

Gala PBP 13 odbędzie się 9 grudnia w Gliwicach. Dodajmy, że będzie to ostatnia gala Polsat Boxing Promotions w tym roku. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie