ME piłkarek ręcznych: Dania pierwszym finalistą

Piłka ręczna

Dania pokonała w Lublanie Czarnogórę 27:23 (14:10) i jako pierwsza awansowała do niedzielnego finału mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. W drugim piątkowym półfinale mistrz olimpijski Francja zmierzy się o 20.30 z obrońcą tytułu Norwegią.

Najwięcej bramek dla zwycięskiej ekipy zdobyła Emma Friis 7, a dla pokonanych Djurdina Jaukovic i Itana Grbic - po 7.

We wcześniej rozegranym w piątek spotkaniu o piąte miejsce Szwecja wygrała z Holandią 37:32 (21:16).

Współgospodarzami turnieju są Czarnogóra, Słowenia i Macedonia Płn. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z dwóch sześciozespołowych grup. Polska odpadła w pierwszej fazie Euro i ostatecznie została sklasyfikowana na 13. miejscu. Mecze o medale zaplanowano na 20 listopada w Lublanie.