MŚ 2022: Piwo nie będzie sprzedawane na stadionach w Katarze

Piłka nożna
MŚ 2022: Piwo nie będzie sprzedawane na stadionach w Katarze
fot. PAP
Piwo nie będzie sprzedawane na stadionach w Katarze

Po początkowej zgodzie na sprzedaż piwa Katarczycy zamierzają ogłosić zmianę swojej decyzji. Ma być to spowodowane głosami rodziny królewskiej, która nie chce dopuścić do łagodzenia panującego prawa opartego na szariacie, które zakazuje spożywania alkoholu.

Jak przekazał Sky News, Katar zamierza odwołać się od swojej decyzji o dopuszczeniu do sprzedaży napojów alkoholowych. Od początku sprawa spożywania alkoholu budziła niemałe kontrowersje. Dla wielu kibiców nie do pomyślenia było, aby zabronić sprzedaży piwa na stadionach. Na przeszkodzie stanęły zwyczaje panujące w kraju organizatora imprezy. Katar, jako kraj wyznaniowy, gdzie religią panującą jest Islam, nie toleruje spożywania alkoholu, a za złamanie tej zasady grożą surowe konsekwencje. Sprzedaż napojów wyskokowych dopuszczona jest tylko w miejscach przeznaczonych dla turystów. Pomimo tego, aby dogodzić kibicom z innych regionów świata, gospodarze zgodzili się wstępnie, żeby piwo było dostępne w trakcie meczów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Media: Katar zatrudnił byłego agenta CIA do szpiegowania FIFA. Wszystko po to, aby zyskać prawo do organizacji MŚ 2022

 

Jak się teraz okazuje, Katarczycy zdecydowali wrócić do początkowej decyzji. Pomimo zamówienia stanowisk do sprzedaży trunku u jednego ze sponsorów imprezy, firmy Budweiser, rodzina królewska sprzeciwiła się sprzedaży alkoholu. FIFA w piątkowym oświadczeniu podała że zdecydowano się przenieść sprzedaż alkoholu całkowicie w obręb stref kibica i przestrzeni dla nich przeznaczonych. Decyzja o wycofaniu piwa ze stadionów nie dotyczy napojów bezalkoholowych, które pozostaną ogólnie dostępne dla fanów. 

 

MO, Polsat sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie