Polscy bramkarze, którzy grali w mistrzostwach świata. Czy pamiętasz wszystkich?

Piłka nożna

W dotychczasowych meczach Polaków w finałach mistrzostw świata wystąpiło dziewięciu bramkarzy. Kto grał na tej pozycji w reprezentacji Polski? Polscy bramkarze, którzy zagrali w MŚ w załączonej galerii zdjęć.

W ośmiu startach w mistrzostwach świata reprezentacja Polski rozegrała 34 mecze. Wystąpiło w nich dziewięciu bramkarzy. Bramkarze reprezentacji Polski w trzynastu spotkaniach zachowali czyste konto. W trzech ostatnich startach w XXI wieku Polska nie straciła bramki tylko w jednym meczu – z Japonią (1:0) w 2018 roku. Rekordowy pod tym względem był występ w 1982 roku w Hiszpanii – cztery spotkania bez straconego gola (Włochy 0:0, Kamerun 0:0, Belgia 3:0, ZSRR 0:0).

 

Zobacz także: Niezwykły wyczyn! Polak po raz dwunasty na mundialu

 

W kadrze reprezentacji Polski na MŚ 2022 znalazło się trzech bramkarzy. Wojciech Szczęsny (Juventus) już grał w finałach mistrzostw świata w 2018 roku, ma też być numerem jeden w Katarze. Jego zmiennicy to Łukasz Skorupski (Bologna) oraz Kamil Grabara (FC Kopenhaga), który w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego.

 

Który polski bramkarz zagrał najwięcej meczów w mistrzostwach świata? Kto najwięcej razy kończył mecz z czystym kontem? Bramkarze reprezentacji Polski, którzy grali w MŚ w załączonej galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie