Poznaliśmy skład finału ME piłkarek ręcznych

Piłka ręczna
Norwegia - Francja 28:20.

Obrończynie tytułu Norweżki pokonały w Lublanie mistrzynie olimpijskie z Tokio Francuzki 28:20 (12:11) w półfinale mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. W niedzielnym finale zmierzą się z Dunkami, które wcześniej w piątek wygrały z ekipą Czarnogóry 27:23 (14:10).

Najwięcej bramek zdobyły: dla Norwegii - Nora Moerk - 8; dla Francji - Grace Zaadi Deuna - 5.

We wcześniej rozegranym w piątek spotkaniu o piąte miejsce Szwecja wygrała z Holandią 37:32 (21:16).

Współgospodarzami turnieju są Czarnogóra, Słowenia i Macedonia Płn. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z dwóch sześciozespołowych grup rundy zasadniczej. Polska odpadła w pierwszej fazie Euro i ostatecznie została sklasyfikowana na 13. miejscu. Mecze o medale zaplanowano na 20 listopada w Lublanie.