Rafał Moks nie żyje. Były zawodnik KSW miał 36 lat

Sporty walki
Rafał Moks nie żyje. Były zawodnik KSW miał 36 lat
Fot. Polsat Sport
Rafał Moks nie żyje. Były zawodnik KSW miał 36 lat

Coraz więcej źródeł potwierdza tragiczne informacje ze Szczecina. Nie żyje Rafał Moks (11-8, 9 Sub). Były zawodnik KSW miał 36 lat. Na razie nie jest znana oficjalna przyczyna śmierci "Kulturysty".

W organizacji KSW Moks walczył w latach 2013 - 2016. Zawodnik Berserkers Team Szczecin był znany ze swoich znakomitych umiejętności parterowych. W zawodowym MMA wygrał 11 pojedynków, z czego dziewięć przez poddania. Szczególnie upodobał sobie duszenie gilotynowe - w ten sposób pokonywał Marcina Naruszczkę, Abusa Magomedova, Luiza Cado Simona i Daniela Acacio. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje ikona siatkówki. Brazylijski sport pogrążył się żałobie 

 

 

Największymi sukcesami w karierze Moksa były tytuły mistrzowskie organizacji M-1 Global w kategorii średniej i GMC w kategorii półśredniej. Swoją ostatnią walkę w MMA stoczył na KSW w 2016 roku. Wówczas niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Roberta Radomskiego. 

 

Karierę Moksa przerwały problemy z prawem. W 2021 roku "Kulturysta" opuścił areszt. 36-latek miał wrócić do klatki na KSW 66 w Szczecinie. Przed własną publicznością miał zmierzyć się z Kacprem Koziorzębskim. Ostatecznie Moks wycofał się z walki z powodu kontuzji. 

 

Na razie nie ma potwierdzonych informacji na temat przyczyny śmierci zawodnika. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie