EBL: Premierowe zwycięstwo Rawlplug Sokoła Łańcut we własnej hali

Rawlplug Sokół Łańcut

Rawlplug Sokół po raz pierwszy wygrał w Energa Basket Lidze we własnej hali! Zespół z Łańcuta pokonał Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 84:72.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy głównie dzięki trafieniom Coreya Sandersa i Raynere’a Thorntona prowadzili nawet 15:1! Bydgoszczanie nie potrafili przełamać się w ofensywie. Dopiero później niemoc gości przełamali Nick Muszynski oraz Aleksander Lewandowski. Ostatecznie dzięki trafieniu debiutującego Adama Kempa po 10 minutach było 20:11. W drugiej kwarcie głównie Lewandowski odrabiał straty przyjezdnych. Po późniejszej trójce Bena Simonsa Enea Abramczyk Astoria zbliżyła się nawet na pięć punktów. Skończyło się to na to serii 12:0 i po trójce Eddy’ego Polanco był już remis! Adam Kemp oraz Corey Sanders robili jednak swoje i nie pozwalali na więcej. Co prawda Mike Smith zmniejszył jeszcze straty, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:34.

Rawlplug Sokół trzecią kwartę rozpoczął od małej serii 5:0, ale szybko podobną serią odpowiedzieli goście. Po późniejszym zagraniu Eddy’ego Polanco zespół trenera Marka Popiołka zbliżył się na punkty. Następnie do remisu doprowadził Ben Simons, a prowadzenie dawał Mike Smith. Ekipa z Łańcuta zakończyła jednak tę część mecz meczu serią 10:2 - po trójce Mateusza Szczypińskiego po 30 minutach było 61:56. W ostatniej kwarcie drużyna z Bydgoszczy zbliżyła się jeszcze na punkt po zagraniu Mike’a Smitha. Ekipa trenera Radosława Soji odpowiedziała na to serią 6:0 i zaczęła kontrolować wydarzenia na parkiecie. Końcówka należała do Delano Spencera - trafiał niezwykle ważne rzuty, także z dystansu. Dzięki niemu Rawlplug Sokół zwyciężył 84:72.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Delano Spencer z 20 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. Po 15 punktów dla gości rzucili Eddy Polanco i Aleksander Lewandowski.

Rawlplug Sokół Łańcut - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 84:72 (20:11, 17:23, 24:22, 23:16)

Punkty:

Rawlplug Sokół Łańcut: Delano Spencer 20, Corey Sanders 19, Raynere Thornton 15, Adam Kemp 13, Mateusz Szczypiński 9, Quinterian Latrell Mcconico 6, Marcin Nowakowski 2, Filip Struski 0, Przemysław Wrona 0

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Aleksander Lewandowski 15, Eddy Polanco 15, Ben Simons 14, Mike Smith 10, Daniel Szymkiewicz 7, Nick Muszynski 6, Nathan Cayo 3, Michał Kołodziej 0, Igor Wadowski 0, Piotr Wińkowski 0