ME w klasie ILCA: Agata Barwińska awansowała na drugie miejsce w Hyeres

Inne
ME w klasie ILCA: Agata Barwińska awansowała na drugie miejsce w Hyeres
fot. PAP
Agata Barwińska

Agata Barwińska awansowała czwartego dnia odbywających się we francuskim Hyeres mistrzostw Starego Kontynentu w olimpijskiej klasie ILCA 6 z trzeciego na drugie miejsce. Żeglarka MOS SSW Iława jest jednak najlepsza z Europejek, bo prowadzi Kanadyjka Sarah Douglas.

W sobotę bardzo słabo popłynęła prowadząca do tej pory Brytyjka Hannah Snellgrove, która w jedynym wyścigu była dopiero 39. i spadła na 12. lokatę. Z drugiej na pierwszą pozycję przesunęła się Douglas, a z trzeciej na drugą Barwińska, która dotarła na metę na 12. miejscu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jacht "I Love Poland" trzeci na mecie śródziemnomorskich regat

 

Tuż za tym duetem plasuję się mistrzyni świata z 2018 i 2021 roku oraz aktualna brązowa medalistka czempionatu globu Emma Plasschaert. Broniąca tytułu Polka ma nad Belgijką dziewięć punktów przewagi.

 

Coraz lepiej poczyna sobie także Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń), która czwartego dnia regat była siódma, co po sześciu startach dało jej awans z 30. na 16. lokatę. W klasie ILCA ściga się 110 zawodniczek z 39 krajów.

 

Siedem wyścigów rozegrano w klasie ILCA 7. Stawkę 169 żeglarzy z 44 państw nadal otwiera broniący tytułu Brytyjczyk Michael Beckett, który wyprzedza Węgra Jonatana Vadnai oraz brązowego medalistę olimpijskiego sprzed roku z Tokio Norwega Hermanna Tomasgaarda. Piotr Malinowski (SSW MOS Iława) jest 110.

 

Zawody zakończą się w poniedziałek, w planie jest 12 wyścigów.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie