DP World Tour: Adrian Meronk zajął siódme miejsce

DP World Tour

Adrian Meronk zajął 7. miejsce w DP World Tour Championship - rozegranym w Dubaju finałowym turnieju pierwszej golfowej ligi. Sezon zwieńczył na ósmej pozycji w rankingu tego drugiego po PGA Tour najważniejszego cyklu golfa zawodowego.

Po czterech dniach z udziałem jedynie najlepszej rankingowej pięćdziesiątki zawody wygrał Hiszpan Jon Rahm, z sumą -20 uderzeń wobec normy pola Earth w Jumeirah Golf Estates. Drugą pozycją podzielili się Anglik Tyrell Hatton ze Szwedem Alexem Norenem - obaj zapisali na kartach po -18. Czwarte miejsce zajął obecny lider światowego rankingu Rory McIlroy (-16). Ta pozycja pozwoliła pochodzącemu z Irlandii Północnej zawodnikowi na triumf także w rankingu DP World Tour. Drugie miejsce w klasyfikacji zajął Nowozelandczyk Ryan Fox, a trzecie Rahm. Meronk dzięki świetnemu finiszowi w Dubaju awansował na 8. miejsce, co jest jego najlepszym wynikiem w trzyletniej historii startów w DP World Tour, nazywanym wcześniej European Tour.

29-latek z Wrocławia po pierwszym dniu rywalizacji w Dubaju był na 14. miejscu. Po piątkowej rundzie spadł na pozycję 18., ale w sobotę zabłysnął świetną formą (tylko on i Rahm przeszli pole jedynie w 65 uderzeniach) i awansował na szóste miejsce. W finałową niedzielę zaczął przeciętnie, ale ostatnie dołki to niesamowity finisz - tzw. cztery birdie z rzędu, które ostatecznie wywindowały go na siódmą pozycję.

Choć zmagania w Dubaju oficjalnie zakończyły sezon, to kolejny startuje już za kilka dni. Meronk jest na liście turnieju Fortinet Australian PGA Championship w Brisbane (24-27 listopada). Później rywalizacja golfistów przeniesie się do południowej Afryki i na Mauritius.

W zawodach cyklu DP World Tour zagra też Mateusz Gradecki, który szykuje się właśnie do startu w Joburg Open w RPA, zaplanowanym na 24-27 listopada.