PlusLiga: Wyjazdowe zwycięstwo Projektu

Siatkarze Projektu Warszawa wygrali na wyjeździe.

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Iławie z Projektem Warszawa 0:3 w meczu 10. kolejki PlusLigi. Olsztynianie zagrali w tym meczu osłabieni brakiem Karola Butryna oraz Moritza Karlitzka i jedynie w pierwszym secie nawiązali wyrównaną walkę z drużyną ze stolicy.

Premierowa odsłona przyniosła wyrównaną walkę obu ekip, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. Najpierw mieli ją gospodarze (6:4), a później siatkarze Projektu (12:14). W końcówce znów przewagę uzyskali goście, którzy mieli piłkę setową przy stanie 22:24 po ataku Piotra Nowakowskiego ze środka. Dwa skuteczne ataki Robberta Andringi doprowadziły do rywalizacji na przewagi, w której górą był Projekt. Kevin Tillie najpierw skutecznie zaatakował, a po chwili popisał się asem serwisowym (24:26).

W środkowej części drugiego seta przewagę uzyskali siatkarze ze stolicy (10:13, 13:19). Mocną bronią przyjezdnych był blok (1–7 w całym secie). W końcówce Projekt utrzymywał punktowy dystans, w ostatniej akcji zatrzymując blokiem atak rywali (19:25).

Trzecia partia, po wyrównanym początku (7:7), również toczyła się przy przewadze Projektu (8:11, 13:17). W końcówce przyjezdni kontrolowali sytuację. Dwa ostatnie punkty przyniosły im skuteczne ataki Artura Szalpuka (20:25).

Skrót meczu Indykpol AZS - Projekt:

Najwięcej punktów: Robbert Andringa (10), Taylor Averill (10), Bartłomiej Lipiński (10) – Indykpol AZS; Artur Szalpuk (16), Kevin Tillie (15), Linus Weber (11) – Projekt. Goście lepiej punktowali blokiem (3–11), byli też skuteczniejsi w ataku. MVP: Kevin Tillie (12/19 = 63% skuteczności w ataku + 3 bloki; zagrał na +11).

Indykpol AZS Olsztyn – Projekt Warszawa 0:3 (24:26, 19:25, 20:25)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Taylor Averill, Jan Król, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga – Jakub Ciunajtis (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Karol Jankiewicz, Kamil Szymendera. Trener: Javier Weber.
Projekt: Kevin Tillie, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Artur Szalpuk, Jurij Semeniuk, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Janikowski, Andrzej Wrona, Igor Grobelny. Trener: Roberto Santilli.

Wyniki meczów 10. kolejki PlusLigi:

2022-11-18: LUK Lublin – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (19:25, 22:25, 16:25)
2022-11-18: PSG Stal Nysa – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:18, 25:21)
2022-11-19: Aluron CMC Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:23, 28:26)

2022-11-19: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:22, 26:24, 25:21)
2022-11-19: GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)
2022-11-20: Indykpol AZS Olsztyn – Projekt Warszawa 0:3 (24:26, 19:25, 20:25)
2022-11-20: Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-20: Jastrzębski Węgiel – Barkom Każany Lwów (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).