Kapitalny gol Davida Alaby w meczu Austria - Włochy. Ale przymierzył! (WIDEO)

David Alaba strzelił gola z dystansu

W niedzielę Austria zmierzyła się w meczu towarzyskim z Włochami. Podopieczni Ralfa Rangnicka pokonali mistrzów Europy 2:0, a wynik ustalił pięknym golem bezpośrednio z rzutu wolnego David Alaba.

Podczas gdy oczy całego świata zwrócone są na Katar, drużyny, które nie wywalczyły awansu na mundial, rozgrywają mecze towarzyskie. W mistrzostwach świata zabrakło między innymi triumfatorów ostatniego Euro - Włochów, a także Austriaków.

W niedzielę obie drużyny zmierzyły się ze sobą na wiedeńskim stadionie Ernsta Happela. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Już w szóstej minucie wynik otworzył bowiem Xaver Schlager.

To, co w tym meczu najważniejsze, wydarzyło się jednak później. W 35. minucie rzut wolny z okolic 25. metra przed bramką wykonywał David Alaba. Zawodnik Realu Madryt zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Wyszło znakomicie, a interweniujący Gianluigi Donnarumma był bez szans.

Tym samym Austriacy zrewanżowali się Włochom za porażkę 1:2 w 1/8 finału Euro 2020. Italia wygrała wówczas po dogrywce, w której padły wszystkie trzy bramki.