MŚ 2022: Anglia - Iran. Pokaz siły faworytów

Reprezentacja Anglii rozbiła Iran 6:2 w pierwszym poniedziałkowym meczu MŚ 2022 w Katarze. Podopieczni Garetha Southgate'a wywalczyli przewagę już w pierwszej połowie.

Anglicy od początku uzyskali dużą przewagę właściwie od pierwszej minuty, tyle że przez dłuższy czas nie stwarzali wielu sytuacji pod bramką Iranu. Przełamanie nastąpiło w 35. minucie, kiedy to Jude Bellingham wykorzystał dośrodkowanie Luke'a Shawa. Po tym trafieniu graczom Southgate'a grało się znacznie łatwiej. Jeszcze przed przerwą Anglia w zasadzie zamknęła losy tego spotkania.

Gole strzelili Bukayo Saka oraz Raheem Sterling. Było 3:0, a Iran w zasadzie nie wychodził z własnej połowy i czekał na najniższy wymiar kary. Po przerwie drugiego gola dołożył jeszcze Saka oraz rezerwowi Marcus Rashford i Jack Grealish. Iran odpowiedział dwoma trafieniami Mehdiego Taremiego.

Bez bramki mecz zakończył Harry Kane. Napastnik Tottenhamu nie oddał żadnego strzału, ale zaliczył dwie asysty.

Anglia - Iran 6:2 (3:0)

Bramki: Bellingham 35, Saka 43, 62, Sterling 45+1, Rashford 71, Grealish 90 - Taremi 65, 90+13 (k)

Anglia: Jordan Pickford - Kieran Trippier, John Stones, Harry Maguire (70. Eric Dier), Luke Shaw - Jude Bellingham, Declan Rice, Bukayo Saka (70. Marcus Rashford), Mason Mount (70. Phil Foden), Raheem Sterling (70. Jack Grealish) - Harry Kane (76. Callum Wilson).

Iran: Alireza Beiranvand (19. Seyed Hossein Hosseini) - Morteza Pouraliganji, Rouzbeh Cheshmi (46. Hossein Kanaani), Majid Hosseini - Sadegh Moharrami, Ahmad Noorollahi (77. Sardar Azmoun), Ali Karimi (46. Saeid Ezatolahi), Ehsan Hajsafi, Milad Mohammadi (63. Mehdi Torabi) - Mehdi Taremi, Alireza Jahanbakhsh (46. Ali Gholizadeh)

Żółte kartki: Jahanbakhsh, Pouraliganji.