Polska U21 - Turcja U21: Debiutanckie zwycięstwo Michała Probierza

Michał Probierz

Reprezentacja Polski U-21 odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą selekcjonera Michała Probierza. Młodzieżówka pokonała w meczu towarzyskim Turcję 3:2.

To drugie spotkanie podopiecznych Michała Probierza podczas listopadowego zgrupowania. W czwartek Polacy przegrali 1:3 z Chorwacją, choć jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 20. minucie bramkę zdobył Filip Szymczak, ale później strzelali już tylko gospodarze.

W starciu z Turcją to znów Szymczak otworzył wynik. Napastnik Lecha Poznań trafił do siatki w siódmej minucie. Po stracie bramki rywale zaczęli się gubić. W 13. minucie żółtą kartką ukarany został Enis Destan. Po pół godzinie gry Turek ponownie przewinił, a arbiter wyrzucił go z boiska. Polacy wykorzystali grę w przewadze i w doliczonym czasie gry pierwszej połowy podwyższyli na 2:0. Szymczak nie wykorzystał rzutu karnego, ale skutecznie dobił Bartłomiej Kłudka.

Po zmianie stron Polacy znów zaatakowali. W 56. minucie Kajetan Szmyt strzelił gola na 3:0. Turcy nie zamierzali się jednak poddawać i rzucili się do odrabiania strat. W 62. minucie Krzysztofa Bąkowskiego pokonał Metehan Baltaci i zrobiło się 1:2. Na tym rywale nie poprzestali. W 69. minucie złapali kontakt z Polakami. Do siatki trafił Emin Bayram. Na więcej goli Turków stać nie było. Ostatecznie podopieczni Probierza zdołali utrzymać prowadzenie do samego końca.

Polska U-21 - Turcja U-21 3:2 (2:0)

Bramki: Filip Szymczak 7, Bartłomiej Kłudka 45+2, Kajetan Szmyt 56 - Metehan Baltaci 62, Emin Bayram 69