Polskie drużyny koszykarskie wracają do europejskiej rywalizacji

Europejskie puchary w koszykówce

Koszykarze wicemistrza Polski Legii Warszawa wtorkowym, wyjazdowym meczem w Ostendzie z 23-krotnym mistrzem Belgii Filou rozpoczynają rewanżową rundę Ligi Mistrzów FIBA. W 4. kolejce grupy C warszawiacy będą mieli szansę na rewanż, bowiem w stolicy w 3. kolejce ulegli rywalom 59:68.

Pierwszą rundę Legia zakończyła bez zwycięstwa. Przerwa na listopadowe mecze reprezentacji nie przyniosła przełomu w grze zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego, o czym świadczy ligowa porażka w Dąbrowie Górniczej z niżej notowanym MKS 76:93. Być może spotkanie w Ostendzie będzie impulsem dla wicemistrzów kraju, którzy na razie spisują się poniżej oczekiwań.

W środę Śląsk Wrocław podejmie w Hali Stulecia Promitheas Patras w meczu 5. kolejki gr. B Pucharu Europy koszykarzy. Grecy mają bilans 3-1 i zajmują trzecią pozycję w tabeli. Mistrz Polski, który w Energa Basket Lidze jako jedyna drużyna ma komplet zwycięstw (8-0), w pucharze cały czas czeka na pierwszą wygraną. Wrocławianie zajmują ostatnie miejsce w 10-zespołowej grupie.

W Pucharze Europy FIBA Anwil Włocławek czeka wyprawa do Finlandii na mecz z Karhu Kauhajoki. Włocławianie, brązowi medaliści MP, we własnej hali ulegli rywalom 88:89. W środę podpieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza będą mieli więc szansę na rewanż. W pierwszej rundzie PE FIBA grają 32 drużyny podzielone na osiem grup. Dwa najlepsze zespoły z każdej z grup uzyskają awans do kolejnej rundy.

Drużyny koszykarek mają przerwę w rywalizacji ze względu na mecze eliminacji ME 2023 i na europejskie parkiety powrócą 7 grudnia.