Tauron Liga: Pogrom w Łodzi! ŁKS Commercecon liderem

ŁKS Commercecon Łódź pokonał 3:0 (25:14, 25:13, 25:20) OnlyBio Pałac Bydgoszcz w meczu 4. kolejki Tauron Ligi. Gospodynie kontrolowały przebieg spotkania od początku do końca.

Łodzianki były zdecydowanymi faworytkami do zwycięstwa. Potwierdziły te przewidywania już w pierwszym secie, w którym zupełnie zdominowały rywalki. Tylko początek premierowej odsłony był wyrównany, a później podopieczne Alessandro Chappiniego powiększały przewagę. Ostatecznie wygrały aż 25:14. Uwagę zwróciło wyśmienite przyjęcie gospodyń. Po pierwszym secie w statystyce pozytywnej jego wersji widniała wartość 92%.

Druga partia nie wyglądała wcale lepiej z perspektywy bydgoszczanek. ŁKS Commercecon prowadził od początku do końca i wygrał jeszcze wyżej 25:13.

Porażka w nie najlepszym stylu podrażniła podopieczne trenera Mirosława Zawieracza. Na kolejną odsłonę wyszły bardzo zmotywowane i przez chwilę nawet prowadziły. W dalszej fazie seta ponownie grę prowadziły jednak łodzianki i to one wygrały 25:20.

To czwarte zwycięstwo łódzkiego zespołu w Tauron Lidze. Po tym meczu ŁKS został liderem rozgrywek.

ŁKS Commercecon Łódź - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:13, 25:20)

ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Valentina Diouf, Zuzanna Górecka, Aleksandra Gryka, Julita Piasecka, Roberta Ratzke - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Kinga Drabek, Natalia Dróżdż, Angelika Gajer, Anastazja Hryszczuk, Lana Scuka

OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Paulina Bałdyga, Monika Gałkowska, Anna Lewandowska, Kinga Różyńska, Kinga Szucs, Ewelina Żurowska - Agata Witkowska (libero) - Aleksandra Justka, Kamila Kobus, Nikola Krawczyk, Magdalena Mazurek

MVP: Aleksandra Gryka (10/12 = 83% w ataku + 4 bloki)