MŚ 2022: Argentyna - Arabia Saudyjska. Ogromna sensacja w polskiej grupie!

Arabia Saudyjska sensacyjnie pokonała Argentynę 2:1 podczas MŚ 2022.

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Reprezentacja Argentyny sensacyjnie przegrała z Arabią Saudyjską 1:2 (1:0) w pierwszym meczu grupy C. Pretendenci do tytułu prowadzili po bramce Lionela Messiego, ale pięć minut na początku drugiej połowy wstrząsnęło "Albicelestes", którzy nie byli w stanie się już pozbierać.

Od początku meczu inicjatywę przejęli Argentyńczycy. W siódmej minucie Lautaro Martinez przewrócił się w polu karnym Saudyjczyków, ale sędzia pozwolił grać dalej. Po chwili Slavko Vincic podbiegł jednak do monitora i po obejrzeniu powtórki, wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Lionel Messi.

Gwiazda reprezentacji "Albicelestes" wpakowała piłkę do siatki również w 23. minucie, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Co ciekawe piłkarze Lionela Scaloniego jeszcze dwukrotnie zdołali zaskoczyć bramkarza Arabii Saudyjskiej, ale w obu tych przypadkach byli na ofsajdzie.

Po przerwie kibice piłkarscy przecierali oczy ze zdziwienia. Trzy minuty minuty po wznowieniu gry Firas Al Buraikan podał do Saleha Al Shehriego, który precyzyjnym strzałem nie dał szans Emiliano Martinezowi. To jednak nie wszystko, o czym boleśnie przekonali się "Albicelestes". Saudyjczycy poczuli krew, szukając kolejnej bramki. Ich kibice nie musieli długo czekać. Salem Al Dawsari znakomicie przedryblował kilku rywali, po czym popisał się znakomitym uderzeniem. Szał radości ogarnął kibiców "Zielonych Sokołów" zgromadzonych na Lusail Iconic Stadium.

Zszokowani Argentyńczycy próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Nicolas Tagliafico uderzył z pola karnego w lewy dolny róg bramki, ale Mohammed Al Owais popisał się znakomitą interwencją. W kolejnych minutach Messi i spółka szukali rozpaczliwie drogi do bramki przeciwników, ale defensywa Saudów nie dała się zaskoczyć. W doliczonym czasie Julian Alvarez główkował, ale golkiper rywali popisał się kolejną doskonałą interwencją. Tym samym jesteśmy świadkami pierwszej wielkiej sensacji podczas mundialu w Katarze!

Argentyna - Arabia Saudyjska 1:2 (1:0)