NHL: New Jersey Devils wyrównali rekord serii zwycięstw klubu

New Jersey Devils wyrównali rekord serii zwycięstw klubu

Zespół New Jersey Devils pokonał Edmonton Oilers 5:2 w poniedziałkowym meczu hokejowej ligi NHL i wyrównał tym samym rekord serii zwycięstw z rzędu. Winnipeg Jets pokonali co prawda Carolina Hurricanes 4:3, ale wcześniej roztrwonili przewagę trzech goli i zwycięzcę wyłoniła dogrywka.

Poniedziałkowa wygrana jest trzynastą z rzędu Devils. Zespół dokonał tego w swojej historii wcześniej w 2001 roku, kiedy dotarł do finałów Pucharu Stanleya.

To siódma najdłuższa seria zwycięstw w historii ligi i wyrównany wynik Florida Panthers z zeszłego sezonu.

Siedem meczów z rzędu wygrali natomiast Boston Bruins, którzy w poniedziałek pokonali Tampa Bay Lightning 5:3 i wyrównali rekordową serię klubu pod względem kolejnych triumfów. Patrice Bergeron zanotował asystę i zdobył tym samym tysięczny punkt w NHL. Jego zespół z zaledwie dwiema porażkami na koncie jest liderem Konferencji Wschodniej.

Trzybramkową przewagę, którą stopniowo budowali trafiając raz w każdej tercji, roztrwonili hokeiści Winnipeg Jets. Hurricanes strzelili trzy gole w ciągu ostatnich pięciu minut trzeciej tercji, a wyrównał Martin Necas 39 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Nie zdołał powtórzyć tego wyczynu w dogrywce - bramka Josha Morrissey'a dała zwycięstwo Jets.