PlusLiga: Pięć setów w Nysie! GKS pokonał Stal

GKS Katowice pokonał PSG Stal Nysę

GKS Katowice wygrał na wyjeździe z ekipą PSG Stal Nysa 3:2 (25:21, 26:24, 17:25, 22:25, 15:12). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Jakub Jarosz, który w całym spotkaniu zdobył 20 punktów.

Starcie dobrze rozpoczął GKS, który wygrał cztery punkty z rzędu. Stal ruszyła do odrabiania strat, ale próby siatkarze klubu z Nysy nie przyniosły zamierzonego efektu. W pewnym momencie katowicki zespół prowadził aż ośmioma punktami (19:11). Gospodarze zdołali jeszcze odrobić kilka punktów straty, ale GKS nie miał zamiaru wypuścić z rąk wypracowanej przewagi. Goście wygrali pierwszą partię 25:21.

Start drugiej części meczu przypominał ten, z pierwszego seta. GKS wygrał osiem punktów z rzędu. Mimo to, w przeciwieństwie to pierwszej partii, Stal była w stanie doprowadzić do wyrównania. Gra toczyła się punkt za punkt. Do końca nie wiadomo było, który zespół przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie triumfowali goście, którzy wygrali 26:24. Szczególnie dobrze na parkiecie prezentował się Jakub Jarosz, który w czasie dwóch setów zdobył 14 punktów.

Role odwróciły się w trzeciej partii. Inicjatywę na boisku przejęli siatkarze Stali. GKS nie potrafił znaleźć formy, którą prezentował w pierwszych dwóch częściach tego meczu 11. kolejki PlusLigi. Gospodarze w tej partii zdeklasowali rywali. Wygrali seta 25:17 i tym samym wrócili do gry w tym spotkaniu.

Kibice zgromadzeni w hali w Nysie mogli być pod wrażeniem gry Wassima Ben Tary. Pochodzący z Tunezji zawodnik był bardzo ważnym elementem ekipy Stali. W czterech setach był w stanie zdobyć w sumie 21 punktów. Między innymi dzięki jego dobrej grze drużyna z Nysy doprowadziła do tie-breaku, wygrywając czwartą partię 25:22. W ostatnim secie chłodniejszą głowę zachowali siatkarze ekipy GKS, którzy zwyciężyli 15:12.

PSG Stal Nysa - GKS Katowice 2:3 (21:25, 24:26, 25:17, 25:22, 12:15).

MVP: Jakub Jarosz

PSG Stal Nysa: Tsimafei Zhukouski, Kamil Kwasowski, Jakub Abramowicz, Wassim Ben Tara, Michał Gierżot, Nicolas Zerba - Kamil Dembiec (libero) - Patryk Szczurek, Kento Miyaura, Zouheir El Graoui, Rafał Buszek, Konrad Jankowski.

GKS Katowice: Jakub Szymański, Piotr Hain, Jakub Jarosz, Tomas Rousseaux, Marcin Kania, Georgi Seganow - Bartosz Mariański (libero) - Gonzalo Quiroga, Damian Domagała, Jakub Nowosielski, Dawid Ogórek (libero), Wiktor Mielczarek.